Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Wokół wyspy toczy się codzienne życie, a także często organizowane przez pana domu spotkania towarzyskie. Fot. Monika Filipiuk.

Wokół wyspy toczy się codzienne życie, a także często organizowane przez pana domu spotkania towarzyskie. Fot. Monika Filipiuk.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 01 kwi 2008 00:00 (aktualizacja: 20 gru 2013 10:01)

Nienaganna biel

Czysta i neutralna. Gdzieniegdzie podkreślona szlachetnym marmurem czy lśniącą stalą. Biel. Synonim klasy i subtelności. W prezentowanej kuchni odczuwamy to każdym kroku.

Biel zawładnęła całym apartamentem. Także w kuchni, która nie jest autonomicznym wnętrzem a strefą salonu, barwa ta wiedzie prym. To upodobania i gust pana domu, podyktowały arch. Maciejowi Setniewskiemu wybór kolorystyki. Chodziło bowiem o stworzenie otwartej, jasnej, wręcz sterylnej przestrzeni, która połączy funkcje reprezentacyjnego salonu i kuchni. Tło kuchni tworzy zabudowa z białego, lśniącego mdf-u. Meble wtapiają się w równie białe ściany. Jedynie halogeny w suficie, oraz te umieszczone dodatkowo w szczelinach nad podwieszanym sufitem, rozsiewając jasne światło, ukazują różnorodność zastosowanych faktur. Ściana vis-a-vis salonu, którą pokrywają tafle mlecznego szkła, rozjaśniona refleksami świetlnymi, „ożywa” i staje się jednym z najbardziej efektownych elementów wnętrza.

Swoisty kontrapunkt tego wnętrza stanowi wyspa kuchenna. Jest integralnym elementem obu stref – łączy salon i kuchnię. Wyspa wzięła na siebie wiele funkcji: praktyczną – na płycie grzewczej przyrządzane są posiłki, a także towarzyską – to wokół niej rozgrywają się wszelkie spotkania, podczas których pan domu serwuje przygotowane potrawy i drinki. Najbardziej nietypowa funkcja, jaką pełni wyspa, bierze się z zaskakującego pomysłu aranżacyjnego. W jej korpus wbudowano bowiem telewizor, co sprawia, że nawet z salonowego punktu widzenia, wyspa gra w tym wnętrzu pierwszoplanową rolę.

PROJEKTANT

Maciej Setniewski

Setniewski i Partnerzy

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA