Kuchnia i salon dzielą ze sobą jedną przestrzeń. Symboliczny podział zaznacza się na podłodze. W kuchni ułożono gresowe płytki w kolorze złamanej bieli (Morfil), a w salonie drewnianą podłogę z akacji parzonej. Fot. Monika Filipiuk.

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Kuchnia i salon dzielą ze sobą jedną przestrzeń. Symboliczny podział zaznacza się na podłodze. W kuchni ułożono gresowe płytki w kolorze złamanej bieli (Morfil), a w salonie drewnianą podłogę z akacji parzonej. Fot. Monika Filipiuk.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
16 sty 2009 10:56

No to... kawka!

Nowoczesna kuchnia, w której rządzą barwy mleka i czekolady – głównych kawowych „uzupełniaczy”. Niezwykle „smakowita”, doskonale zaplanowana i funkcjonalna.

Kuchnia jest integralną częścią salonu. Młoda właścicielka mieszkania czuła potrzebę posiadania otwartej przestrzeni, która by pełniła funkcję gościnną. Miejsca, gdzie mogłaby zaprosić znajomych na domowe party, a potem zza baru, dzielącego część kuchenną od wypoczynkowej, serwować domowe frykasy. Co więcej, z perspektywy kuchni widoczny jest także ekran telewizora... Gwiazdą kuchni jest grubo ciosana bryła wyspy-baru, pokryta naturalnym fornirem wengé. Jej blat jest podświetlony od spodu halogenami, co dodaje jej lekkości, a ponadto doskonale komponuje się z pozostałymi formami nowoczesnego oświetlenia: płaskimi i szklanymi lampami w podwieszanym suficie, czy lampą sufitową w salonie.

Między kuchnią a salonem zachodzą także inne związki, które podkreślają integralność tych stref. Łączy je przede wszystkim ekspansywnie mleczna biel, której udało się opanować zarówno skórzany zestaw wypoczynkowy, jak i zabudowę kuchenną z lakierowanego mdf-u. Mleczna biel doskonale dogaduje się z paletą ciemnych barw: czekoladowym brązem drewna wengé czy czernią granitowych blatów roboczych. Wyrazistości przydają wnętrzu wszelkie srebrne, aluminiowe elementy, poczynając od stalowego okapu w formie dość przysadzistego kubika, a kończąc na drobiazgach, takich jak bateria, czy uchwyty sprzętu AGD.

WASZE KOMENTARZE (4)

DODAJ KOMENTARZ
 • Zainteresowana, 2011-08-08 21:36:02

  Na 5+
 • ma.ska, 2009-10-17 15:25:16

  Jest to kuchnia której szukałam. Piękna, czy ktoś wie jakie oswietlenie jest zastosowane ? Światło jest ciepłe i daje uczucie przytulności.
 • AfterWork, 2009-04-24 12:52:16

  Stoliki barowe jako atrakcja, nie są złe. Jednak gdy przychodzą znajomi z dziećmi to tę atrakcję należy wynieść na zewnątrz, wiem to z doświadczenia...
 • Aby do wiosny, 2009-02-11 23:28:08

  Trochę sterylne, ale interesujące. Świetny pomysł z podświetleniem od spodu wyspy kuchennej

POLECAMY W SERWISACH