Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Kuchnia i salon dzielą ze sobą jedną przestrzeń. Symboliczny podział zaznacza się na podłodze. W kuchni ułożono gresowe płytki w kolorze złamanej bieli (Morfil), a w salonie drewnianą podłogę z akacji parzonej. Fot. Monika Filipiuk.

Kuchnia i salon dzielą ze sobą jedną przestrzeń. Symboliczny podział zaznacza się na podłodze. W kuchni ułożono gresowe płytki w kolorze złamanej bieli (Morfil), a w salonie drewnianą podłogę z akacji parzonej. Fot. Monika Filipiuk.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 16 sty 2009 10:56 (aktualizacja: 27 gru 2013 14:22)

No to... kawka!

Nowoczesna kuchnia, w której rządzą barwy mleka i czekolady – głównych kawowych „uzupełniaczy”. Niezwykle „smakowita”, doskonale zaplanowana i funkcjonalna.

Kuchnia jest integralną częścią salonu. Młoda właścicielka mieszkania czuła potrzebę posiadania otwartej przestrzeni, która by pełniła funkcję gościnną. Miejsca, gdzie mogłaby zaprosić znajomych na domowe party, a potem zza baru, dzielącego część kuchenną od wypoczynkowej, serwować domowe frykasy. Co więcej, z perspektywy kuchni widoczny jest także ekran telewizora... Gwiazdą kuchni jest grubo ciosana bryła wyspy-baru, pokryta naturalnym fornirem wengé. Jej blat jest podświetlony od spodu halogenami, co dodaje jej lekkości, a ponadto doskonale komponuje się z pozostałymi formami nowoczesnego oświetlenia: płaskimi i szklanymi lampami w podwieszanym suficie, czy lampą sufitową w salonie.

Między kuchnią a salonem zachodzą także inne związki, które podkreślają integralność tych stref. Łączy je przede wszystkim ekspansywnie mleczna biel, której udało się opanować zarówno skórzany zestaw wypoczynkowy, jak i zabudowę kuchenną z lakierowanego mdf-u. Mleczna biel doskonale dogaduje się z paletą ciemnych barw: czekoladowym brązem drewna wengé czy czernią granitowych blatów roboczych. Wyrazistości przydają wnętrzu wszelkie srebrne, aluminiowe elementy, poczynając od stalowego okapu w formie dość przysadzistego kubika, a kończąc na drobiazgach, takich jak bateria, czy uchwyty sprzętu AGD.

PROJEKTANT

Katarzyna Mikulska-Sękalska

Pracownia Projektowa Arrange

WASZE KOMENTARZE (4) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA