Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Kuchnia to ciekawe połączenie starego z nowym oraz nieszablonowy miszmasz kolorystyczny. Ściany częściowo wyłożono cegłami, pochodzącymi z rozbiórki mazurskiej stodoły. Fot. Bartosz Jarosz.

Kuchnia to ciekawe połączenie starego z nowym oraz nieszablonowy miszmasz kolorystyczny. Ściany częściowo wyłożono cegłami, pochodzącymi z rozbiórki mazurskiej stodoły. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 19 lis 2010 10:25 (aktualizacja: 24 sty 2014 10:51)

Nowe życie mebli

Styl śródziemnomorski zmiksowany z rustykalnym, do smaku doprawiony orientalną domieszką. Freestyle’owy przykład na to, jak w jednej przestrzeni można ciekawie połączyć różne stylistyki, meble, kolory i materiały.

Inspiracji do powstania tej kuchni było wiele: podróże, z których najistotniejsze okazały się te do Hiszpanii, bo zaowocowały określonym doborem barw (żółty, niebieski) i oryginalnymi ściennymi przecierkami a także prace zaprzyjaźnionego artysty, odnawiającego meble i malującego je na nowe kolory. I w końcu – naturalna potrzeba stworzenia przytulnego wnętrza.

Meble z przeszłością, materiały wykończeniowe pochodzące z rozbiórek, drobiazgi wyszukane na targach staroci to najważniejsze elementy, które stworzyły to wnętrze i zapewniły mu jedyny w swoim rodzaju klimat. Wszystkie te oryginalne przedmioty zyskały od projektantki Małgorzaty Stachowiak szansę na drugie, ciekawe życie.

Meble poddano renowacji i pomalowano na nowe kolory: żółty i brązowy. Trzecią barwą, która ożywia tę dominantę, jest błękit kuchennej wyspy, kafelków na ścianie i rolety w oknie.

Przywiezione z Mazur stuletnie drewno posłużyło z kolei jako materiał, z którego wykonano okap i lampę nad wyspą, zaś cegły z rozebranej stodoły pocięto w paski, a potem obłożono nimi kuchenne ściany.

Część mebli jest nowa, została jednak zaprojektowana tak, by pasowała stylistycznie i kolorystycznie do całości. I, co ciekawe, odróżnienie pierwowzorów od kopii jest praktycznie niemożliwe. Każdy detal ma tu znaczenie: ceramiczne garnuszki i donice, syfony i żelazka, młynki i rondelki.

Podobnie jak oryginalne nabytki z Indii: kolorowy kosz na śmieci, czy wspaniały kuferek, który w przewrotny sposób został wykorzystany nie do przechowywania skarbów, lecz ziemniaków.

PROJEKTANT

Małgorzata Stachowiak

WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA