Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Bar wykonany był na zamówienie, według projektu architekt, z pogrubianego białego laminatu. Nad blatem wiszące lampy „Gozo” Markslöjd. Hokery zostały wyszukane na Allegro. Fot. Bartosz Jarosz.

Bar wykonany był na zamówienie, według projektu architekt, z pogrubianego białego laminatu. Nad blatem wiszące lampy „Gozo” Markslöjd. Hokery zostały wyszukane na Allegro. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 20 cze 2011 13:18

Nowoczesna i przytulna kuchnia: zainwestuj w biel i drewno

Kuchnia oddzielona jest od reszty mieszkania szafą przesuwną, która została obudowana ściankami z płyty gipsowo-kartonowej. Szafa odseparowuje jednak tylko małą część przestrzeni, tak że do jadalni i kuchni jest swobodny dostęp..

Kuchnię symbolicznie wydziela również bar. Nowoczesna forma – ograniczona właściwie do samego blatu, który przechodzi następnie w podstawę, dość wyraziście zaznacza się w przestrzeni.

Bar wykonany jest bowiem z pogrubianego laminatu, który nadaje formie zdecydowania. To przecież ważne miejsce, można tu zjeść śniadanie na hokerach, wyszukanych na aukcji Allegro. Na blacie baru można też urządzić szwedzki stół – jeśli na tym głównym nie ma miejsca, by ustawić wszystkie przekąski. A pani domu uwielbia przyjęcia i często zaprasza do siebie gości, czemu sprzyja jadalnia.

Ikony designu w jadalni

Do stołu jadalnianego, o nowoczesnej formie ze szkła i aluminium, dostawionych jest sześć białych krzeseł – ikon designu proj. Vernera Pantona. Strona neobarokowa. Goście, którzy zasiądą do stołu mogą... niedyskretnie odszukać się w lustrzanym odbiciu.

Wykonana na zamówienie, specjalnie do tego wnętrza, rama do zwierciadła cieszy oko bogatymi zdobieniami w kolorze złota. Równie ozdobny charakter ma tapeta, która znajduje się na przeciwległej do lustra ścianie.

Barokowe akcenty

Wypełnia przestrzeń między blatem roboczym a szafkami górnymi. I jest właściwie jedynym ornamentem w przestrzeni kuchennej. Z neobarokowymi akcentami „dogaduje się” dyskotekowa lampa ze srebrnych krążków, zawieszona nad stołem jadalnianym. Akcent dodaje blasku i humoru. Dzięki niemu została podkreślona dwoista natura wnętrza.

PROJEKTANT

WASZE KOMENTARZE (4) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA