Bar wykonany był na zamówienie, według projektu architekt, z pogrubianego białego laminatu. Nad blatem wiszące lampy „Gozo” Markslöjd. Hokery zostały wyszukane na Allegro. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Bar wykonany był na zamówienie, według projektu architekt, z pogrubianego białego laminatu. Nad blatem wiszące lampy „Gozo” Markslöjd. Hokery zostały wyszukane na Allegro. Fot. Bartosz Jarosz.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
20 cze 2011 13:18

Nowoczesna i przytulna kuchnia: zainwestuj w biel i drewno

Kuchnia oddzielona jest od reszty mieszkania szafą przesuwną, która została obudowana ściankami z płyty gipsowo-kartonowej. Szafa odseparowuje jednak tylko małą część przestrzeni, tak że do jadalni i kuchni jest swobodny dostęp..

Kuchnię symbolicznie wydziela również bar. Nowoczesna forma – ograniczona właściwie do samego blatu, który przechodzi następnie w podstawę, dość wyraziście zaznacza się w przestrzeni.

Bar wykonany jest bowiem z pogrubianego laminatu, który nadaje formie zdecydowania. To przecież ważne miejsce, można tu zjeść śniadanie na hokerach, wyszukanych na aukcji Allegro. Na blacie baru można też urządzić szwedzki stół – jeśli na tym głównym nie ma miejsca, by ustawić wszystkie przekąski. A pani domu uwielbia przyjęcia i często zaprasza do siebie gości, czemu sprzyja jadalnia.

Ikony designu w jadalni

Do stołu jadalnianego, o nowoczesnej formie ze szkła i aluminium, dostawionych jest sześć białych krzeseł – ikon designu proj. Vernera Pantona. Strona neobarokowa. Goście, którzy zasiądą do stołu mogą... niedyskretnie odszukać się w lustrzanym odbiciu.

Wykonana na zamówienie, specjalnie do tego wnętrza, rama do zwierciadła cieszy oko bogatymi zdobieniami w kolorze złota. Równie ozdobny charakter ma tapeta, która znajduje się na przeciwległej do lustra ścianie.

Barokowe akcenty

Wypełnia przestrzeń między blatem roboczym a szafkami górnymi. I jest właściwie jedynym ornamentem w przestrzeni kuchennej. Z neobarokowymi akcentami „dogaduje się” dyskotekowa lampa ze srebrnych krążków, zawieszona nad stołem jadalnianym. Akcent dodaje blasku i humoru. Dzięki niemu została podkreślona dwoista natura wnętrza.

WASZE KOMENTARZE (4)

DODAJ KOMENTARZ
 • miron45839, 2011-08-01 20:33:08

  Fajny projekt
 • Zainteresowana, 2011-07-14 18:16:55

  gdyby nie drewniane elementy wydawałoby się na zbyt sterylne i surowe, ale z nimi jest idealnie
 • Ika, 2011-06-27 22:46:57

  To już 4 aranżacja kuchni w bieli, która przedstawiacie.. A gdzie kolor? Moim zdaniem kuchnia powinna być mega kolorowa! Moja taka właśnie jest :) Kupiłam sobie ostatnio super fajne deski do krojenia z Joseph Joseph na i specjalnie wybierałam te co o bardziej intensywnych kolorach! Niech barwy rządzą w naszym życiu!
 • coma, 2011-06-22 12:14:20

  białe kuchnie chyba nigdy nie wyjdą z mody, ja natomiast ostatnio widziałam bardzo fajne połączenie białej kuchni z czarnymi górnymi szafkami i lustrem na ścianie:

POLECAMY W SERWISACH