Kuchnia inspirowana rysunkiem drewna z drzew owocowych: orzech z gruszą. Fot. KAM Kuchnie

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Kuchnia inspirowana rysunkiem drewna z drzew owocowych: orzech z gruszą. Fot. KAM Kuchnie
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
11 sie 2017 11:47

Nowoczesna kuchnia: meble z rysunkiem drewna

Pachnący słońcem i dojrzałymi owocami letni sad jest nie tylko źródłem soczystych plonów, ale i wzorniczych inspiracji zaczerpniętych z rysunku drewna gatunków owocowych.

Swojska grusza połączona z ciepłym orzechem to jeden z popularnych „owocowych” duetów proponowanych w kolekcji KAMduo, pozwalających zaaranżować wnętrze kuchenne pełne ciepła i przytulności.

Grusza, jabłoń czy czereśnia to bardzo popularne drzewa owocowe, których atuty w postaci smacznych owoców odkrywamy właśnie latem. Gatunki te dostarczają nie tylko owoców, dla których są hodowane, ale i cennego drewna, które znajduje zastosowanie w produkcji mebli. Rysunek drewna drzew owocowych inspiruje z kolei producentów dekorów, które zdobią meble. Choć nie są tak popularne jak dąb, buk czy sona i dostępne w tak wielu odmianach, drzewa owocowe goszczą w naszych kuchniach nie tylko latem.

Czytaj także: Nowoczesna kuchnia: 20 pomysłów na wykończenie ściany nad blatem

Stonowana kolorystyka utrzymana w tonacji jasnych beży i ciepłych brązów to klasyka kuchennej elegancji, a w taką tonację wpisują się właśnie dekory drzew owocowych, które znajdują się w naszej ofercie wzorniczej - mówi Alicja Gajewska, ze Spółki Meblowej KAM z Milejewa. Dekory inspirowane drewnem gruszy i orzecha to propozycja kierowana do osób ceniących styl klasyczny i spokojne wybarwienia. Dekory owocowe nie wyróżniają się krzykliwą barwą czy wyszukanym rysunkiem usłojenia, ale ich atutem jest naturalność i szlachetna prostota.

Dekory o naturalnym rysunku drewna cieszą się niesłabnącym powodzeniem, bo to dzięki nim można zaaranżować ciepłe i przytulne wnętrze. Doskonale w ten klimat wpisuje się dekor gruszy. Utrzymany w jasnej tonacji, wyróżnia się delikatnym rysunkiem o drobnej strukturze z wyraźnie zaznaczonym paskowaniem.

Z owocowego sadu pochodzi również inny bardzo popularny gatunek, który z powodzeniem zaadaptowano na potrzeby meblarstwa - orzech. To jeden z najpopularniejszych dekorów o ciemnym wybarwieniu. Dostępny w wielu odmianach i wariantach kolorystycznych, dobrze prezentuje się we wnętrzach klasycznych, ale sprawdzi się również w tych bardziej nowoczesnych. Dekory orzechowe cechują się elegancją i ciepłą, głęboką barwą, która stworzy ciekawą kompozycję wzorniczą z jasnym drewnem, np. gruszy.

Te dwa popularne gatunki z owocowego sadu pozwalają zaaranżować ciekawy duet kolorystyczny oparty na grze kolorów: jasnego, słonecznego drewna gruszy z ciepłym, ciemniejszym orzechem - podpowiada Alicja Gajewska. Dekory te doskonale komponują się również z innymi proponowanymi przez nas wzorami drewna, jak zebrano czy modrzew. Z roślinnych motywów wzorniczych w kolekcji KAMduo proponujemy jeszcze dekor trawa, który tworzy ciekawe połączenie z orzechem - dodaje.

Kolekcja KAMduo opiera się na modnych, dualnych zestawieniach kolorystycznych. Atutem tej linii jest niska cena, przy zachowaniu wysokiej jakości mebli. Podobnie, jak w innych kolekcjach tego producenta, meble są uszlachetnione atrakcyjnymi dekorami i wykończone obrzeżem ABS przyklejonym wodoodpornym klejem PUR. Dostępne dekory inspirowane rysunkiem drewna - oprócz gruszy, orzecha i trawy również zebrano, modrzew, dąb sonoma i dąb złoty - niezwykle realistycznie oddają urok tego naturalnego surowca, dzięki nowatorskim technologiom produkcji. Rysunek na płycie jest idealnie odwzorowany - nie tylko pod względem wyglądu, ale i struktury drewna czy układu usłojenia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH