Biała kuchnia: propozycje nowoczesnych mebli. Fot. Pfleiderer

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Biała kuchnia: propozycje nowoczesnych mebli. Fot. Pfleiderer
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
25 wrz 2017 11:41

Nowoczesna kuchnia: wybierz białe meble!

Najbardziej uniwersalny, najczystszy i absolutnie neutralny - kolor biały w kuchniach czuje się świetnie. Od lat niepodzielnie króluje w domach i mieszkaniach Polaków.

Biel to jeden z najpopularniejszych kolorów stosowanych w kuchennych aranżacjach. Pojawia się na wszystkich elementach aranżacji i na meblach - frontach i blatach zabudowy, a także na stołach, krzesłach i dodatkach. Wyjątkowo ciekawie wygląda w wykończeniu na wysoki połysk, kiedy może stanowić... imitację szkła.

Najbardziej uniwersalny, najczystszy i absolutnie neutralny - kolor biały w kuchniach czuje się świetnie. Od lat niepodzielnie króluje na międzynarodowych targach meblowych, a przede wszystkim - w domach i mieszkaniach użytkowników. Wbrew pozorom, oferuje on niezwykle szerokie pole do popisu w tworzeniu fantazyjnych i niesztampowych wnętrz. Między innymi dlatego, że biel bieli nierówna - zupełnie inaczej prezentuje się w połączeniu z matową lub perłową strukturą, a inaczej - w wykończeniu na wysoki połysk. Inne oblicze pokazuje w połączeniu z mocnymi kolorami, inne -
w duecie z ciepłym, naturalnym drewna, a jeszcze inne - gdy zestawimy ją z chłodną stalą czy szkłem.

Zobacz także: Nowoczesna kuchnia: 10 wyjątkowych projektów

Pfleiderer proponuje biel w wielu różnych odcieniach - od absolutnie czystych: Bieli Arktycznej U11027 i Krystalicznej U11026, przez wariacje i półtony - Biel Szlachetną U11209, Biały Polarny W10616 czy Satynowy W10227, aż po odcienie złamane na przykład Białoszary U11500, Biały Frontowy W10140 czy Kreda U11102. Co ważne biel dostępna jest w ofercie Pfleiderer również w wielu różnych strukturach powierzchni - w tym w nadal bardzo modnym wysokim połysku (High Gloss).

Wariant ten jest szczególnie chętnie wykorzystywany przez klientów we wnętrzach utrzymanych w popularnym stylu glamour. Jako imitacja szkła wyśmienicie współgrać będzie z kryształami i... punktowym oświetleniem. Spotęguje grę świateł, dodając błysku i czaru aranżacji. Biel w połysku świetnie odnajdzie się również w skromniejszych aranżacjach minimalistycznych. Tu stanowić będzie atrakcyjną i przyciągającą wzrok dominantę kuchennej zabudowy - efektowną i prostą zarazem.

WASZE KOMENTARZE (3)

DODAJ KOMENTARZ
 • Reniap, 2017-12-29 10:21:41

  Biała kuchnia dla lubiących klasykę, minimalizm a nawet retro, wszystko zależy od dodatków, a ciekawym dodatkiem będzie okap - można wybierać w formie i kolorze. Elegancji kuchni nada okap z czarnego hartowanego szkła.
 • Jolka, 2017-12-18 08:38:40

  Do białego pasuje każdy styl, a okapy również można dobrać w każdym stylu, a szklane i podświetlane dodadzą kuchennej aranżacji błysku, dosłownie.
 • globalo.pl, 2017-09-29 19:56:11

  A do białych mebli tylko okapy naszej marki!

POLECAMY W SERWISACH