Zimne w odbiorze biele i szarości ociepla dębowe drewno w ładnym, jasnym odcieniu. Spokojną kolorystyczną bazę ożywia kilka mocniejszych akcentów. Projekt: Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz. Stylizacja: Ewa Kozioł.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Zimne w odbiorze biele i szarości ociepla dębowe drewno w ładnym, jasnym odcieniu. Spokojną kolorystyczną bazę ożywia kilka mocniejszych akcentów. Projekt: Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz. Stylizacja: Ewa Kozioł.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Ewa Kozioł
14 lip 2014 15:32

Nowoczesna kuchnia z jadalnią. Tak pięknie możesz ją urządzić

Kuchnia jest częścią otwartej przestrzeni dziennej. Granicę między strefą wypoczynkową a roboczą wyznacza jedynie duża wyspa.

Kuchnia została zaprojektowana dla czteroosobowej rodziny. Jest wygodna, funkcjonalna i bardzo przestronna. Dokładnie taka, jak sobie właściciele wymarzyli. Dom ma sporą powierzchnię i dwie kondygnacje, więc bez problemu wygospodarowano miejsce nie tylko na duży salon, ale i na dużą kuchnię.

Kuchnia znajduje się w otwartej strefie dziennej. Jest połączona z jadalnią oraz salonem. Granicę między strefą wypoczynkową a roboczą stanowi duża wyspa zajmująca centralne miejsce w kuchni. Nie dzieli ona jednak obu przestrzeni, ale dyskretnie przysłanie część roboczą, która z salonu i jadalni pozostaje praktycznie niewidoczna. Od strony kuchni wyspa stanowi wygodną przestrzeń do gotowania i przygotowywania posiłków. Od strony salonu zapewnia natomiast wygodne miejsce na wypicie filiżanki kawy. Wystarczyło podwyższyć tylną ściankę wyspy, aby postał wygodny barek.

Zabudowa kuchenna: pojemna i dobrze zaprojektowana

Zabudowa kuchenna została zaprojektowana w kształcie litery U. Taki układ jest wygodny i sprzyja komfortowej pracy. Zapewnia zarówno odpowiednią ilość miejsca na przechowywanie, jak i na przygotowywanie posiłków, nawet kilku osobom jednocześnie.

Ze względu na duże okna praktycznie całkowicie zrezygnowano z szafek wiszących. Pozostały jedynie cztery, ale dzięki temu że sięgają aż do samego sufitu są bardzo pojemne. Znacznie więcej przestrzeni oferuje zabudowa dolna. Liczne szafki i szuflady pozwalają „ukryć” wszystkie kuchenne sprzęty i akcesoria. Ale na tym nie koniec. Przy kuchni znajduje się jeszcze bardzo pojemna spiżarka.

Wystrój kuchni: nowoczesny i elegancki

Kuchnia jest nowoczesna, ale i elegancka. To zasługa zastosowanych materiałów i pięknie dobranych kolorów. Zgrane trio stanowi tu biel, czerń i szarość. Szczególnie ciekawie prezentuje się ściana nad blatem. Zdobi ją materiał doskonale imitujący naturalny beton. Jego struktura i kolor fajnie kontrastuje z czarnym, graniowym blatem, idealnie komponuje się również z gładkimi, białymi frontami mebli. Natomiast całość ociepla dębowe drewno w ładnym, jasnym odcieniu.

WASZE KOMENTARZE (4)

DODAJ KOMENTARZ
 • ola, 2016-02-19 21:49:20

  moja wymarzona kuchnia,
 • Gość, 2015-06-21 09:46:59

  piękna podloga! mozna wiedziec dokladna nazwe i kolor? serdecznie dziekuje
 • katiuszax, 2014-12-28 17:42:59

  Drewno dębowe, piękne podłogi dębowe znajdziesz w ofercie baltic wood.
 • Magda, 2014-12-21 18:01:48

  Super kolor podłogi ! Jaki to rodzaj drewna ?

POLECAMY W SERWISACH