Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Zimne w odbiorze biele i szarości ociepla dębowe drewno w ładnym, jasnym odcieniu. Spokojną kolorystyczną bazę ożywia kilka mocniejszych akcentów. Projekt: Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz. Stylizacja: Ewa Kozioł.

Zimne w odbiorze biele i szarości ociepla dębowe drewno w ładnym, jasnym odcieniu. Spokojną kolorystyczną bazę ożywia kilka mocniejszych akcentów. Projekt: Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz. Stylizacja: Ewa Kozioł.
  • Autor: Ewa Kozioł
  • 14 lip 2014 15:32 (aktualizacja: 31 lip 2014 08:15)

Nowoczesna kuchnia z jadalnią. Tak pięknie możesz ją urządzić

Kuchnia jest częścią otwartej przestrzeni dziennej. Granicę między strefą wypoczynkową a roboczą wyznacza jedynie duża wyspa.

Kuchnia została zaprojektowana dla czteroosobowej rodziny. Jest wygodna, funkcjonalna i bardzo przestronna. Dokładnie taka, jak sobie właściciele wymarzyli. Dom ma sporą powierzchnię i dwie kondygnacje, więc bez problemu wygospodarowano miejsce nie tylko na duży salon, ale i na dużą kuchnię.

Kuchnia znajduje się w otwartej strefie dziennej. Jest połączona z jadalnią oraz salonem. Granicę między strefą wypoczynkową a roboczą stanowi duża wyspa zajmująca centralne miejsce w kuchni. Nie dzieli ona jednak obu przestrzeni, ale dyskretnie przysłanie część roboczą, która z salonu i jadalni pozostaje praktycznie niewidoczna. Od strony kuchni wyspa stanowi wygodną przestrzeń do gotowania i przygotowywania posiłków. Od strony salonu zapewnia natomiast wygodne miejsce na wypicie filiżanki kawy. Wystarczyło podwyższyć tylną ściankę wyspy, aby postał wygodny barek.

Zabudowa kuchenna: pojemna i dobrze zaprojektowana

Zabudowa kuchenna została zaprojektowana w kształcie litery U. Taki układ jest wygodny i sprzyja komfortowej pracy. Zapewnia zarówno odpowiednią ilość miejsca na przechowywanie, jak i na przygotowywanie posiłków, nawet kilku osobom jednocześnie.

Ze względu na duże okna praktycznie całkowicie zrezygnowano z szafek wiszących. Pozostały jedynie cztery, ale dzięki temu że sięgają aż do samego sufitu są bardzo pojemne. Znacznie więcej przestrzeni oferuje zabudowa dolna. Liczne szafki i szuflady pozwalają „ukryć” wszystkie kuchenne sprzęty i akcesoria. Ale na tym nie koniec. Przy kuchni znajduje się jeszcze bardzo pojemna spiżarka.

Wystrój kuchni: nowoczesny i elegancki

Kuchnia jest nowoczesna, ale i elegancka. To zasługa zastosowanych materiałów i pięknie dobranych kolorów. Zgrane trio stanowi tu biel, czerń i szarość. Szczególnie ciekawie prezentuje się ściana nad blatem. Zdobi ją materiał doskonale imitujący naturalny beton. Jego struktura i kolor fajnie kontrastuje z czarnym, graniowym blatem, idealnie komponuje się również z gładkimi, białymi frontami mebli. Natomiast całość ociepla dębowe drewno w ładnym, jasnym odcieniu.

PROJEKTANT

Małgorzata Galewska

Epoca - Pracownia Projektowa

WASZE KOMENTARZE (4) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA