Nowoczesna kuchnia z wyspą. Projekt: Monika i Adam Bronikowscy. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [11 zdjęć]

Nowoczesna kuchnia z wyspą. Projekt: Monika i Adam Bronikowscy. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Ewa Kozioł
06 maj 2017 09:32

Nowoczesna kuchnia z wyspą - piękny projekt

Kuchnia, podobnie jak całe mieszkanie, jest minimalistyczna i utrzymana w stonowanej tonacji. Architekci postawili tu na niestandardowe, zaskakujące rozwiązania, które sprawiają, że całkowicie odpowiada wszystkim potrzebom.

Kiedy trzeba jest ona miejscem spotkań towarzyskich, a kiedy indziej centrum kulinarnych eksperymentów. Można powiedzieć, że wnętrze jest jak jego właścicielka – uporządkowane i dobrze zorganizowane. Nie oznacza to jednak, że zostało całkowicie pozbawione duszy oraz swojej oryginalnej tożsamości. Aby uczynić je wyjątkowym, projektanci wykorzystali efekt odbicia lustrzanego. Postawili na czarne i białe, połyskujące powierzchnie, które w duecie prezentują się bardzo elegancko. W z pozoru pustej i uporządkowanej przestrzeni uwagę przyciąga również okap o prostokątnym kształcie, który podkreśla nowoczesny charakter wnętrza.

Właścicielka do sypialni chodzi spać, do salonu – pooglądać telewizję, a żeby naprawdę pożyć – wybiera kuchnię. To tutaj przy dużej, oryginalnie zaprojektowanej wyspie zbiera się rodzina i przyjaciele, tutaj odbywają się długie rozmowy i wszystkie ważne dyskusje. Wykonany z granitu mebel został tak zaprojektowany, że kiedy trzeba, jest miejscem przygotowywania posiłków, a kiedy indziej dużym stołem. Blat jest szeroki, masywny i w razie potrzeby mieści się przy nim nawet kilka osób.

W kuchni urządzonej zgodnie z maksymą „mniej znaczy więcej”,  istotne znaczenie ma również organizacja. Gospodyni dużo czasu spędza w pracy, a im więcej miejsca na ukrycie wszystkich kuchennych sprzętów, tym więcej miejsca na blatach i większy porządek na co dzień. Już na etapie projektowania mebli projektanci zadbali więc o dużą ilość szafek i szuflad oraz odpowiednią zabudowę sprzętów kuchennych. Wszystko zostało pomysłowo ukryte w wyspie oraz wysokiej zabudowie i dobrze zorganizowane, dzięki temu na blatach dość łatwo jest utrzymać porządek, a w całym wnętrzu panuje ład i wizualna prostota.

Tak jak w przypadku pozostałych pomieszczeń w mieszkaniu, także w kuchni oświetlenie gra ważną rolę – estetyczną i użytkową. Jest ono wizualnie oszczędne i bardzo dyskretne, mimo to okazuje się niezbędnym elementem aranżacji, i to nie ze względu na swoją oczywistą funkcjonalność, ale też walory estetyczne. Kiedy zapada zmrok, monochromatyczna kuchnia zamienia się w teatr gry światła i cienia. Punktowe lampy LED-owe emitujące ciepłe światło, sprytnie zamontowane na całej szerokości kuchennej zabudowy sprawiają, że połyskujące fronty nabierają ciepła i charakteru.

Tekst: Alicja Pietrowska. Stylizacja: Anna Usakiewicz. Zdjęcia: Bartosz Jarosz.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH