W aranżacji kuchni i jadalni przewijają się elementy stylu art déco. Bezpośrednio z jadalni jest przejście do salonu, ale to właśnie przy stole skupia się życie rodziny. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [6 zdjęć]

W aranżacji kuchni i jadalni przewijają się elementy stylu art déco. Bezpośrednio z jadalni jest przejście do salonu, ale to właśnie przy stole skupia się życie rodziny. Fot. Bartosz Jarosz.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
02 lut 2009 14:53

Odrobina art déco

Kuchnia i jadalnia w tym domu naznaczone są stylem art déco. Ale rozmiłowani w klimacie lat 20-40. XX wieku właściciele nie zrezygnowali z dobrodziejstw współczesności.

Kuchnia to profesjonalne, wyposażone w najwyższej jakości urządzenia AGD, miejsce przygotowywania posiłków, a jadalnia wygodne i urokliwe ognisko życia rodzinnego. Właściciele domu w zabudowie szeregowej postanowili nadać nowy wizerunek wnętrzom kuchni i jadalni. Te, które były trochę się znudziły, trochę zestarzały, po prostu przestały cieszyć. Teraz odwołują się do stylistyki art déco.

Państwo domu są jej wielbicielami, z pasją gromadzą dzieła i przedmioty użytkowe, nie tylko je podziwiają, ale i używają na co dzień. Klimat lat 20-40. XX wieku jest ich żywiołem, w którym czują się najlepiej.O aranżację kuchenno-jadalnianej przestrzeni poprosili arch. Małgorzatę Borzyszkowską.

W duchu art deco

Oczekiwali wnętrza w duchu art déco, ale z nowoczesnym szlifem wzbogaconym osiągnięciami współczesnej techniki. Kontekstem do rozpoczęcia prac projektowych były jadalniane meble – serwantki, stół i krzesła. Ich barwa złoconego brązu została przeniesiona do kuchni. Wybarwiony fornir z orzecha włoskiego, eksponujący dekoracyjny układ słojów, pokrywa całą stojącą zabudowę; szafki wiszące zdobią fronty z kryształowego szkła z pionowymi nacięciami pięknie załamujące światło.

Zgodnie z wymogami art déco, meble mają solidną, poważną formę i wyróżniają się perfekcyjnym wykonaniem. Proste, zgeometryzowane kubiki szafek i szaf tworzą zwarty ciąg układający się na planie litery „L”. Jego dopełnieniem jest moduł przynależny zarówno do kuchni, jak i jadalni. Po kuchennej stronie umieszczona została strefa gotowania, po drugiej – zakręcający blat roboczy utworzył barek, a szuflady pod nim mieszczą całe zaplecze stołu.

Granitowe panele na ścianach

W tę dyscyplinę przestrzenną wpisuje się także okładzina ścian. Są to panele cięte z granitu „Jaguar”, gdzieniegdzie urozmaicone wstawką z orzechowego forniru. W tle tych ram znalazła się nowoczesna technika: cichobieżne i samodomykające się fronty mebli, bogaty zestaw urządzeń AGD do zabudowy – płyta ceramiczna i elektryczny grill, okap, piekarnik, urządzenie do gotowania na parze, zmywarka, ekspres do kawy, wyposażony w dodatkowe akcesoria zlewozmywak z wylewką do wody pitnej. I trzeba przyznać, że współistnieją w nienagannej symbiozie. 

WASZE KOMENTARZE (3)

DODAJ KOMENTARZ
 • Zainteresowana, 2011-08-05 15:21:33

  Fajny sufit i kolorystyka
 • Jo-asia, 2009-11-09 11:28:59

  kuchnia jak marzenie
 • Aby do wiosny, 2009-02-14 15:33:50

  Czy ktoś może wie, jakie to lampy wiszą nad stołem?

POLECAMY W SERWISACH