Aranżacja kuchni: pomysł na okap. Projekt: Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [20 zdjęć]

Aranżacja kuchni: pomysł na okap. Projekt: Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
16 paź 2017 10:22

Okap w kuchni - 20 pomysłów na strefę gotowania

Kuchnia jest najczęściej eksploatowanym pomieszczeniem w całym domu. To właśnie tutaj przygotowujemy posiłki, pijemy poranną kawę i czasami odrabiamy lekcje z naszymi dziećmi.

Dla wielu osób kuchnia jest miejscem, w którym można się odstresować i oddać gotowaniu. Nieodłącznym jej elementem jest okap kuchenny, który często jest... dość głośny. Ten specyficzny hałas potrafi wkurzyć, ale my wiemy jak sobie z nim poradzić. W dzisiejszym artykule podpowiemy wam jak sprawić, czy wentylacja w kuchni była sprawna i cichutka. Zapraszamy do czytania.

Hałasujący okap – tego nie da się lubić

Wszyscy wiemy, jak uciążliwy może być głośny, hałasujący okap. Jest to szczególnie drażniące jeśli mamy otwartą kuchnię i wszystkie dźwięki zakłócają nam pracę czy odpoczynek. Oczywiście połączenie kuchni z salonem jest bardzo funkcjonalnym i wygodnym rozwiązaniem, jednak jeśli podczas oglądania telewizji czy rozmowy z przyjaciółmi jesteśmy zagłuszani przez hałasujący okap to przestaje być ciekawie.

Czytaj także: Czarno-biała kuchnia: 12 pomysłów na aranżację

Zawsze w takiej sytuacji możemy zmniejszyć moc okapu, jednak jest to zły pomysł. Irytujący hałas stanie się tylko troszkę mniej irytujący, a urządzenie będzie nadal wydawać jednostajny szum. Dopiero, gdy wyłączymy wyciąg, dochodzi do nas błoga cisza i możemy się zrelaksować. Musimy pamiętać, że okap, który pracuje na małych obrotach jest mało skuteczny, dlatego lepiej w ogóle go nie włączać.

I tutaj stajemy przed wyborem – albo wytrzymujemy jakoś ten irytujący hałas, albo aromaty pochodzące z kuchni roznoszą się po całym domu. Wiele osób urządzając nową kuchnię całkowicie rezygnuje z okapu, bo wiedzą, że nie będą z niego korzystać a bez sensu go kupować żeby był tylko ozdobą.

Co zrobić aby okap był jednocześnie cichy i skuteczny?

Aby jeszcze lepiej wkomponować okap w wystrój kuchni otwartej oraz aby spełniał on swoją rolę można po prostu umieścić go w zabudowie. Wówczas sprzęt będzie ukryty za frontem zabudowy kuchennej.

Źródło: Velge

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH