Fornirowane fronty, szafki dolne zwieńczone dębowym blatem, zaś pod klasycznymi frontami – funkcjonalne szuflady. Oryginalny stolik śniadaniowy ma w sobie coś ze stylowego biurka... Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Fornirowane fronty, szafki dolne zwieńczone dębowym blatem, zaś pod klasycznymi frontami – funkcjonalne szuflady. Oryginalny stolik śniadaniowy ma w sobie coś ze stylowego biurka... Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
26 kwi 2012 13:59

Okna na południe

To była prawdziwa lekcja kompromisu: koncepcja wnętrza nowoczesnego, a nawet minimalistycznego - autorstwa pana domu - kontra marzenia pani domu o rustykalnej kuchni rodem z Prowansji.

Z połączenia tak, wydawałoby się, odległych inspiracji powstała aranżacja pełna koloru i… charakteru. Kanwą całego projektu, autorstwa proj. Agnieszki Ludwinowskiej, jest kolor pomarańczowy, który pojawił się jako efekt wyboru gatunków drewna: doskonale koresponduje ze wszystkimi odcieniami rodzimego dębu oraz egzotycznego zebrano, łączy je i oplata niczym kolorowa wstążka.

Nadaje wnętrzu rys nowoczesności, jednocześnie ocieplając je. W kuchni odnajdujemy zarówno tradycyjne elementy oraz nawiązania do stylu rustykalnego (klasyczna forma zabudowy kuchennej, fornirowane szafki, biżuteryjne uchwyty), jak też przykłady nowoczesnej aranżacji (wysoki blok oddzielający częściowo kuchnię od strefy wypoczynkowej).

Łączymy różne materiały

Przykładem połączenia niezwykle różnych pomysłów właścicieli jest również wybór materiałów wykończeniowych - obok fornirów na powierzchni mebli, na ścianie ponad blatem roboczym pojawia się szkło, a w komplecie z drewnianymi meblami świetnie prezentują się modne krzesła tapicerowane ekoskórą. Sama forma zabudowy kuchennej, z klasycznymi szafkami wiszącymi, to wyraźny ukłon w stronę tradycji. Do tego fronty i korpusy wykończone fornirem dębowym, barwionym na kolor jasny oraz ozdobne uchwyty punktowe, które dodatkowo podkreślają styl kuchni.

Uroczy i jednocześnie intrygujący barek śniadaniowy z blatem z litego dębu oraz częściowo wykończony fornirem dębowym (także barwionym, tym razem na ciemny kolor) otrzymał wysokość typową dla stołu, rzeźbione nogi oraz wsparcie w postaci szafki z szufladami. Ze względu na swój reprezentacyjny charakter, mebel efektownie prezentuje się także z perspektywy salonu, gdzie jego styl i formę kontynuuje stolik kawowy oraz stół w jadalni.

Meble kuchenne

Dobór i zestawienie kolorów zabudowy kuchennej nie są w najmniejszym stopniu dziełem przypadku, a przemyślanym nawiązaniem do ciepłych odcieni składających się na rysunek drewna zebrano, którego fornirem wykończony został oddzielający strefy blok. Na jego powierzchni liczne, ciemnobrązowe żyłki przecinają jasne, żółto-brązowe tło. Chociaż pierwotnie na granicy kuchni i salonu znajdowała się ściana, zrezygnowano z niej na rzecz masywnego bloku. Od strony kuchni pełni on funkcję wysokiej zabudowy, w której umieszczono sprzęt AGD, a salonu – ściany telewizyjnej.

Oryginalny mebel śniadaniowy czy dwustronny blok to przykłady oryginalnych pomysłów oraz ciekawych rozwiązań, jakie pojawiają się na przestrzeni całej, połączonej strefy dziennej. Jednak najbardziej zaskakują witryny umieszczone w ścianie jadalni. Ich forma oraz tło w postaci białego wapienia nawiązuje do tak ukochanych przez panią domu klimatów śródziemnomorskich. Ściana z „oknami” przypomina elewację domu, gdzieś ze słonecznego wybrzeża Italii.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • furnite-pl, 2012-04-30 17:51:50

    piekne wnętrze!! pogratulowac :) i te krzesła bajka

POLECAMY W SERWISACH