Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Ogromne okna doświetlają nie tylko kuchnię, ale i jadalnię, gdzie ustawiono stół z akacji indyjskiej wraz z krzesłami „Panton Chair Classic” marki Vitra. Fot. Bartosz Jarosz.

Ogromne okna doświetlają nie tylko kuchnię, ale i jadalnię, gdzie ustawiono stół z akacji indyjskiej wraz z krzesłami „Panton Chair Classic” marki Vitra. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 21 sie 2013 12:47 (aktualizacja: 30 gru 2013 08:34)

Osnowa przejrzystości

Wszechobecna biel to rozwiązanie stworzone dla przestrzeni kuchennych, gdzie wrażenie ładu i czystości są wartościami nadrzędnymi. Jednak nie sterylność była priorytetem tego projektu.

W tym miejscu nie doszukamy się ani krzty surowości, dlatego że ciepło drewna i przenikający do wnętrza ogród dają poczucie niebywałej przytulności. Biel jest najprostszym a zarazem najwspanialszym kolorem, który potrafi stworzyć tło dla każdej kompozycji, pozostając nadal głównym „elementem” wystroju wnętrza – stwierdza arch. wnętrz i właściciel domu Adam Bronikowski.

Biały wystrój wnętrza

Dlatego nie powinno dziwić nas, że wybór gospodarzy, a zarazem projektantów domu, padł na najjaśniejszą z barw, która stała się punktem wyjścia do zaaranżowania kuchni i jadalni. To tam właśnie biel ścian przenika na zabudowy meblowe z MDF-u lakierowanego na wysoki połysk, a następnie szkło „Lacobel” umieszczone tuż nad blatem. Mroźnie otula również posadzkę z gresu polerowanego w odcieniu „Arctica”.

Ale to by było na tyle, jeśli chodzi o nadanie głównego kolorystycznego tonu. Bo równie istotne jest tu drewno i to w bardzo ciepłym odcieniu – obecne na elewacji domu oraz w postaci ram okiennych. Najdosadniej pojawia się ono w kuchni: afrykańskie drewno bodo (fornir na frontach mebli), akacja indyjska (stolik jadalniany), czy – w pozostałej części parteru – jako teak na pobliskich schodach prowadzących na piętro. Biel i jasny brąz przełamuje satynowany, granitowy blat „Nero Zimbabwe”, który idealnie współgra z równie ciemną płytą indukcyjną i piekarnikiem „Ora-Ito” Gorenje.

Ciemny odcień kamienia koresponduje z kompletem nowoczesnych krzeseł marki Vitra w strefie jadalni, a także z sofami firmy Mebelplast w salonie. Przestrzeń w pełni spowija idealnie rozplanowane oświetlenie firm Massive, Brilux oraz Chors, które wieczorami dodatkowo podkreśla wszechobecność białej osnowy tego wnętrza.

PROJEKTANT

Monika i Adam Bronikowscy

Hola Design - Projektowanie Wnętrz


Monika i Adam Bronikowscy

Hola Design - Projektowanie Wnętrz

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA