Nieduże pomieszczenie jest doskonale oświetlone halogenami na suficie oraz świetlówkami (TCo. Trading Company), umieszczonymi w specjalnie wyfrezowanych zagłębieniach pod szafkami górnymi. Dodatkowe źródło światła stanowi lampa nad stolikiem śniadaniowym. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [6 zdjęć]

Nieduże pomieszczenie jest doskonale oświetlone halogenami na suficie oraz świetlówkami (TCo. Trading Company), umieszczonymi w specjalnie wyfrezowanych zagłębieniach pod szafkami górnymi. Dodatkowe źródło światła stanowi lampa nad stolikiem śniadaniowym. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
02 maj 2012 11:45

Owoce na śniadanie

Gruntowny remont, jaki przeszła kuchnia, ukazał jej aktualne oblicze: jasne, pogodne i pełne energii. Nieduże oraz, ze względu na kształt – trudne do aranżacji pomieszczenie jest w pełni funkcjonalne.

Ponieważ kuchnia przeznaczona jest do codziennego gotowania, najważniejsza była funkcjonalność: inwestorom zależało na wygospodarowaniu jak największej powierzchni roboczej, a także dobrym oświetleniu niewielkiego pomieszczenia.

Stolik śniadaniowy

Na czele listy priorytetów znalazł się także stolik śniadaniowy, który miał być na tyle wąski, aby można było swobodnie poruszać się po kuchni, i na tyle szeroki, aby co najmniej jedna osoba mogła tu wygodnie zjeść śniadanie. Jak się okazało, niepozorny stolik z lakierowanego MDF-u spełnia znacznie wyższe wymagania i sprawdza się także podczas spotkań z przyjaciółmi.

Na co dzień najczęściej korzysta z niego najmłodszy członek rodziny, a zabezpieczenie ściany bezbarwnym szkłem hartowanym chroni ją przed zabrudzeniem i niezwykle ułatwia sprzątanie.

Nowoczesne wyposażenie szafek

Skromny metraż wymagał zastosowania nowoczesnych mechanizmów i rozwiązań gwarantujących funkcjonalność zabudowy kuchennej. W szafkach górnych są to podnośniki „Aventos” Blum, dzięki którym front otwiera się równolegle do korpusu, nie zabierając dodatkowej przestrzeni. Także przyścienny model okapu nie przekracza strefy wyznaczonej głębokością szafek górnych.

Głęboka komora zlewozmywaka „Blancosubline” Blanco mieści nawet największe naczynia, a dozownik detergentów (również Blanco) zajmuje znacznie mniej miejsca niż butelka z płynem i podnosi estetykę strefy zmywania. Kuchenne prace czynią łatwymi i przyjemnymi także płynnie otwierane szuflady („Tandembox” firmy Blum) z mechanizmem samodomykania, piekarnik na ergonomicznej wysokości oraz liczne źródła światła zamontowane w suficie oraz pod szafkami.

Białe lakierowane fronty

Biały kolor lakierowanych frontów miał przede wszystkim rozjaśnić pomieszczenie. Aby w połączeniu z czarnym, granitowym blatem nie wydawał się zimny, należało poszukać sposobów na ocieplenie wnętrza. Wybór padł na lakierowane szkło w kolorze pomarańczowym, którym częściowo wykończono ścianę nad blatem. Lakierowane, błyszczące powierzchnie, ponadczasowy zestaw kolorów, do tego eleganckie chromowane uchwyty nadały domowej kuchni niezwykle reprezentacyjny charakter.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • toptrendymeble-pl, 2012-05-15 17:00:35

    mała kuchnia a jak pieknie przemyślane rozwiązanie :)

POLECAMY W SERWISACH