Półwysep pełni rolę domowego baru, przy którym można wypić kawę lub zjeść szybkie śniadanie. Projekt: Marta Kilan. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [8 zdjęć]

Półwysep pełni rolę domowego baru, przy którym można wypić kawę lub zjeść szybkie śniadanie. Projekt: Marta Kilan. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
22 sty 2015 14:59

Piękna, kobieca kuchnia. Tak możesz ją urządzić!

Kuchnia domu na peryferiach Warszawy miała być przede wszystkim funkcjonalna. Życzeniem pani domu była kuchnia, w której maksymalnie wykorzysta się miejsce na przechowywanie.

Dlatego znajduje się tu zabudowa w kształcie litery U – pojemne szafki i szuflady skrywają liczne sprzęty, naczynia i artykuły spożywcze. Dzięki temu wnętrze wydaje się uporządkowane i czyste.

Szafki zabudowy dolnej zostały wykonane z brązowej płyty drewnopodobnej, na której nie pozostają ślady rąk – zarówno rodziców, jak i małych dzieci. Górne natomiast przyciągają wzrok czarnymi frontami w wysokim połysku – projektująca wnętrze architekt Marta Kilan uznała, że mogły być bardziej dekoracyjne. Kolor nowoczesnych sprzętów kuchennych dopasowano właśnie do lśniącej zabudowy górnej.

Strefa zmywania to miejsce usytuowane przy oknie wychodzącym na ogród z tyłu domu. Gdy dzieci bawią się w swojej piaskownicy, rodzice mogą mieć je stale na oku. Kolorystyczne urozmaicenie kuchni stanowią czerwone akcenty nawiązujące do części dziennej domu. Fototapeta nad blatem roboczym to grafika przedstawiająca kobiecą abstrakcję. Nadrukowana na szkle, swoim wzorem odciąga uwagę od kuchennych zabrudzeń.

Wnętrze kuchni jest otwarte na jadalnię i salon. Mimo to, umieszczono w niej także wygodny blat barowy z czerwonymi hokerami, przy którym pan domu lubi jadać szybkie śniadania przed odprowadzeniem dzieci do szkoły i przedszkola. Jest to rozwiązanie wygodne dla wszystkich – także gospodyni pozostaje w stałym kontakcie z domownikami w trakcie przygotowywania posiłków. To właśnie ona podejmowała decyzje co do wyboru kuchennych sprzętów i zabudowy – tak, by spełniały wszystkie warunki funkcjonalności.

Tekst: Judyta Kokoszkiewicz

Zdjęcia: Bartosz Jarosz, stylizacja: Ewa Kozioł

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH