Wnętrze urzeka klasyczną elegancją doprawioną niezwykle gustownymi elementami dekoracyjnym. Wszystko jakby skrojone na miarę. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [7 zdjęć]

Wnętrze urzeka klasyczną elegancją doprawioną niezwykle gustownymi elementami dekoracyjnym. Wszystko jakby skrojone na miarę. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Ewa Kozioł
16 lut 2014 05:21

Piękna kuchnia. Klasyczna i elegancka

Ta kuchnia zachwyca elegancją, wyrafinowaniem, szykiem. Jest gustowna, wytworna i każdego dnia gotowa na przyjęcie gości.

Otwarta, ładnie rozplanowana wspólna strefa kuchni oraz jadalni jest jasna, spokojna i wypełniona światłem. Taki efekt uzyskano dzięki zastosowanej kolorystyce oraz dużym przeszkleniom, które zastąpiły balkon.

W pierwotnym układzie wnętrza na balkon można było wyjść z kuchni. W obecnym takiej możliwości już nie ma. W całości został on zabudowany (łącznie z sufitem) szklanymi taflami – tłumaczy projektantka Małgorzata Galewska.

Takie rozwiązanie dodatkowo powiększyło jeszcze przestrzeń kuchni i jadalni, a to z kolei pozwoliło na ustawienie pod oknem wygodnego fotela, który pełni rolę kącika wypoczynkowego. Można tu poczytać ciekawą książkę lub podziwiać zmieniający się za oknem krajobraz.

W klasycznym stylu

Piękne meble w klasycznym stylu mocno akcentują salonowy charakter kuchni. Zostały rozmieszczone na dwóch przeciwległych ścianach. Na jednej znajduje się wysoka zabudowa (od sufitu aż do podłogi) skrywająca lodówkę, piekarnik oraz pięć pojemnych półek. Na drugiej ścianie rozmieszczono szafki dolne z licznymi szufladami oraz wiszące z delikatnymi przeszkleniami, nadającymi im subtelnej lekkości.

Cała zabudowa jest biała, co kapitalnie pasuje do stylowej oprawy kuchni, a jeszcze dodatkowo rozświetla przestrzeń, otulając ją świeżym, morskim powiewem.

Kolor biały kojarzy się z Sopotem, jest też klasyczny i ponadczasowy. Co ważne – optycznie powiększa także niewielką przestrzeń – podkreśla architektka.

Do mebli wykonanych z lakierowanego na wysoki połysk MDF-u dodano czarny, granitowy blat i delikatne czarne uchwyty, co wprowadziło ładny kontrast.

Jadalnia w kuchni

Miejsce na jadalnię wydzielone zostało w przestrzeni kuchni. Inne rozwiązanie nie było możliwe ze względu na układ, jak i na wielkość samego wnętrza.

Na środku kuchni stanął delikatny, czarny i bardzo stylowy stół, który po rozłożeniu ma aż ponad dwa metry długości. Tworzy on zgrany, nietuzinkowy komplet z eleganckimi „ludwikami”. Właścicielka przywiozła je z rodzinnego domu, nadała im jednak zupełnie nową osobowość. Zmieniła zarówno ich kolor (wcześniej były brązowe), jak i obicie – zielone, kwieciste wzory zastąpił szykowny duet bieli i czerni.

Do tak szacownego zestawu dodano jeszcze żyrandol w stylu glamour, stanowiący urokliwy element dekoracyjny. Jego czarny kolor i delikatnie mieniące się kryształki doskonale korespondują ze stylem i kolorystyką wnętrza.

W tak urządzonej kuchni nie tylko chce się cały czas gotować. Tu się po prostu chce spędzać czas.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH