Zobacz galerię [9 zdjęć]

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Ewa Kozioł
28 lut 2014 05:29

Piękna kuchnia w małym lofcie. Dwie oryginalne propozycje

Jedna – wesoła, kolorowa, druga – ciepła, nastrojowa, Dwie różne kuchnie, w dwóch różnych loftach, ale obie równie piękne i oryginalne.

Kuchnia: lekka, radosna, kolorowa

Niewielki, dwupoziomowy loft (63 m²) pełny jest barwnych zestawień. Niestandardowych i pomysłowych. Wprowadzających do wnętrza dawkę pozytywnej energii i twórczych, artystycznych doznań. Kolory są mocne, ale zrównoważone w proporcjach zimnych oraz ciepłych. W otoczeniu bieli ich nasycone barwy jeszcze bardziej zyskują na intensywności i głębi.

Biały stworzył dla wszystkich elementów idealne tło, a wnętrzu dodała lekkości i świeżości. Zarówno kolorystka, jak i wykorzystane materiały doskonale ze sobą współgrają, tworząc sprzyjającą aurę dla odbioru sztuki współczesnej.

Niewielki, a jednak proporcjonalny do wielkości metrażu całego loftu, aneks kuchenny mieści wszystkie potrzebne funkcje. Choć nie został zaprojektowany z myślą o miłośnikach gotowania, wygospodarowano w nim wystarczająco miejsca na płytę indukcyjną, zlewozmywak, lodówkę oraz blat roboczy. Wszystkie elementy w tej kuchni to stalowe, wolnostojące moduły, które można w razie potrzeby rozbudowywać o kolejne sprzęty. Nie ma tu żadnej stałej zabudowy. Znajdzie się jednak jeszcze miejsce na zmywarkę, dodatkową szafkę (wiszącą lub stojącą) czy okap.

Kuchnia: ciepła, nastrojowa, lekko sentymentalna

Sercem dwupoziomowego loftu jest otwarta, przestrzeń, w której płynnie przenikają się strefy kuchni, salonu i jadalni. Harmonijna, nastrojowa, romantyczna. To zasługa naturalnych materiałów, użycia miękkich tkanin oraz kolorystyki. Projektantka postawiła na ciepłe beże, szarości i biel, kontrastującą z czernią i antracytem (ale tylko w dodatkach).

Głównym elementem kuchni jest półwysep usytuowany tak, aby przygotowując posiłki nie tracić kontaktu z osobami przebywającymi w jadalni lub salonie. Jest niewielki, ale funkcjonalny i praktyczny. Umieszczone są w nim szafki, szuflady oraz zmywarka, płyta indukcyjna i zlewozmywak. W kuchni nie ma żadnych dodatkowych szafek – ani górnych, ani dolnych, jak również okapu. Jest jednak miejsce na ich montaż, jeśli tylko pojawi się taka potrzeba.

Funkcję dodatkowego blatu roboczego pełni stalowa szafka na kółkach. Dzięki temu, że jest mobilna i lekka może służyć także jako pomocnik w jadalni lub na tarasie.

Jedna ze ścian w tej kuchni zasługuje na szczególną uwagę. Wyróżnia ją nie tylko czarny kolor, lecz to, że codziennie może być inna. Została bowiem pomalowana specjalną farbą tablicową, na której można pisać kredą. Raz znajdzie się na niej ważna wiadomość dla męża, innym razem sprawdzony przepis na ciasto.

Zdjęcia zostały wykonane w apartamentach pokazowych w kompleksie Woronicza Qbik, firmy Ghelamco Poland.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH