Po wyburzeniu ścian działowych przestrzeń została otwarta, a kuchnia połączona z jadalnią i salonem. Wszystkie pomieszczenia łączy spójna stylistyka oraz paleta kolorów. Projekt: Katarzyna Mikulska-Sękalska. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [10 zdjęć]

Po wyburzeniu ścian działowych przestrzeń została otwarta, a kuchnia połączona z jadalnią i salonem. Wszystkie pomieszczenia łączy spójna stylistyka oraz paleta kolorów. Projekt: Katarzyna Mikulska-Sękalska. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
15 maj 2017 10:24

Piękna kuchnia z jadalnią - gotowy projekt

Zanim kuchnia przybrała ostateczny wygląd trzeba było dokonać zmian w pierwotnym projekcie mieszkania. Po wyburzeniu ścian działowych przestrzeń została otwarta, a kuchnia połączona z jadalnią i salonem.

Wnętrze zostało urządzone w klimacie glamour, jednak dobrane z umiarem elementy dekoracyjne i achromatyczna paleta barw zdradzają, że to mieszkanie dla mężczyzny. Strefa dzienna pełni zarówno rolę przestrzeni wypoczynkowej, jak i reprezentacyjnej. Szykowne, a przy tym nowoczesne materiały, zastosowane w projekcie kuchni, takie jak lakierowany MDF, czy szkliwione płytki z trójwymiarowym wzorem, tworzą niezwykle efektowne tło dla pozostałych stref.

Narożna zabudowa meblowa jest elegancka i nowoczesna zarazem. Zorganizowana w formie szafek dolnych i górnych na jednej ścianie oraz wysokich słupków ustawionych prostopadle. Nie ma tu jednak typowych szafek rogowych, a przestrzeń w narożniku zajmuje lekka ażurowa półka pełniąca rolę barku oraz stojak na wina, umieszczony poniżej na blacie. We wszystkich frontach szafek górnych zastosowano system „push to open”, dolne natomiast otwiera się za pomocą ściętej krawędzi frontu.

Zabudowę kuchenną uzupełnia funkcjonalny półwysep, od strony kuchni wyposażony w szuflady. Z płytą grzejną dobrze maskującą się na czarnym granitowym blacie pełni rolę strefy gotowania, a jednocześnie wizualnie domyka kuchnię. Podobnie jak granitowa obudowa półwyspu, także wykonane z lakierowanego na czarno MDF-u korpusy szafek stanowią stylowe i efektowne obramowanie dla bieli. Uwagę zwracają pionowe listwy z frezowanymi wgłębieniami, stanowiące subtelne akcenty dekoracyjne w tym nowoczesnym wnętrzu. Rolę dekoracji pełni również ściana nad blatem wykończona płytkami z modnym efektem pikowania.

Niewielka, ale urocza jadalnia ulokowana pomiędzy kuchnią, a salonem także utrzymana jest w achromatycznej tonacji. Stół i krzesła zwracają uwagę finezyjnie wygiętymi nóżkami, a dopełnieniem stylizacji jadalni jest niewielka galeria na ścianie, podkreślająca miejski charakter mieszkania.

Projekt wnętrz: Katarzyna Mikulska-Sękalska, Arrange Poland Group, www.arrange.com.pl

Tekst i stylizacja: Anna Usakiewicz. Zdjęcia: Bartosz Jarosz.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH