Piękna kuchnia z jadalnią. Projekt: Katarzyna Uszok-Adamczyk. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [10 zdjęć]

Piękna kuchnia z jadalnią. Projekt: Katarzyna Uszok-Adamczyk. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
14 cze 2017 09:40

Piękna kuchnia z jadalnią - gotowy projekt wnętrza

Kuchnia to połączenie nowoczesności z elementami w stylu glamour. Uniwersalny duet bieli i czerni dodaje wnętrzu charakteru.

Kuchnia stanowi część mieszkania usytuowanego na ostatnim piętrze 4-piętrowego budynku na nowym osiedlu w Katowicach. Zostało zaprojektowane przez architekt Katarzynę Uszok-Adamczyk dla młodego małżeństwa. Właściciele nie przebywają w nim na stałe. Przyjeżdżają tu jedynie na
weekendy, aby spotkać się z bliskimi przyjaciółmi oraz odpocząć od codzienności. Oboje chcieli, aby było przede wszystkim reprezentacyjne i robiło wrażenie już na wejściu. W to założenie idealnie wpisuje się dominująca tutaj stylistyka – klasyka z elementami stylu glamour.

Cel został osiągnięty. Kuchnia zwraca uwagę. Jest bardzo stylowa i elegancka, a jednocześnie mocno nawiązuje do pozostałych pomieszczeń w domu. Utrzymana jest w jasnych, monochromatycznych barwach, a klimatu dodają jej dekoracyjne meble, lustra, lampy oraz bogate dodatki. Wszystkie elementy zostały dobrane ze szczególną starannością. Właścicielka uwielbia niestandardowe rozwiązania, połyskujące detale. Nad wyspą pojawiły się więc dekoracyjne, kryształowe lampy, lustro w ozdobnej ramie, a tuż pod nim stylowa komoda z fantazyjnie wygiętym frontem. Ten niebanalny element stanowi wizualny łącznik między kuchnią i strefą dzienną.

Kolorystyka – dla kontrastu – w kuchni oraz całym mieszkaniu jest spokojna i stonowana. Dominują tu dwa odcienie – czerń i złamana biel z dodatkiem srebra i brązu. Zarówno ściany, jak i meble, są utrzymane w identycznej tonacji, aby całość miała spójny i jednolity charakter. Na tym tle, dość odważnym rozwiązaniem jest czarna podłoga w połysku. Jednak jasne meble idealnie prezentują się na jej tle.

Mimo że inwestorzy z kuchni na co dzień nie korzystają, zależało im, aby była ona jak najbardziej wygodna oraz spełniała wszystkie niezbędne funkcje. Na wyspie znajduje się zlewozmywak wykonany z konglomeratu kwarcowego, który płynnie przechodzi w blat, a także płyta indukcyjna, nad którą umieszczono dekoracyjny okap.

Wyspa pełni nie tylko rolę barku – ma także duży blat roboczy, w którym pomysłowo ukryto gniazdka. W kuchni nie ma wiszących szafek, jednak wysoka zabudowa zapewnia dużo miejsca do przechowywania. Kryje ona sporo szuflad, w których właściciele przechowują zastawę, sztućce oraz garnki. Udało się tu także ukryć toster oraz krajalnicę do chleba tak, aby nie zajmowały miejsca na
blatach. W zabudowie zaplanowano miejsce na lodówkę z kostkarką, ekspres do kawy, piekarnik
z funkcją mikrofalówki, a także szafkę na wino, którą ze względów estetycznych ukryto za frontem meblowym.

Projekt wnętrza: mgr inż. arch. Katarzyna Uszok-Adamczyk, Pracownia Architektoniczna Uszok

Tekst: Alicja Pietrowska. Zdjęcia: Bartosz Jarosz

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH