Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Strefa jadalniana wyposażana jest w własne oświetlenie pod postacią pary lamp wiszących, wybranych z ofert Almi Decor. Klosze mają prostą formę, przełamaną intrygującą barwą tkanin, a bursztynowy odcień wnętrza daje ciepłe światło. Fot. Bartosz Jarosz.

Strefa jadalniana wyposażana jest w własne oświetlenie pod postacią pary lamp wiszących, wybranych z ofert Almi Decor. Klosze mają prostą formę, przełamaną intrygującą barwą tkanin, a bursztynowy odcień wnętrza daje ciepłe światło. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 09 wrz 2013 15:18 (aktualizacja: 30 gru 2013 08:43)

Piękna nieznajoma

W tej kuchni połysk jest zwielokrotniony za pomocą mebli, oświetlenia, materiałów wykończeniowych. To właśnie tak wygenerowane lśnienie świadczy o elegancji wnętrza.

Przestrzeń kuchni podzielona jest na trzy umowne strefy.

Pierwsza, ukryta nieco w głębi – zawiera podstawowe sprzęty: lodówkę, piekarnik, ekspres do kawy oraz szafki, w których mieści się cały arsenał niezbędników. Druga, najważniejsza, bo będąca prawdziwą strefą dowodzenia - skupiona jest wokół półwyspu kuchennego. I trzecia - jadalniana, ulokowana na zacisznym, przyjemnym uboczu. Kuchnia będąca częścią dużej, otwartej przestrzeni musiała być dobrze zorganizowana i przede wszystkim reprezentacyjna.

Z salonu widać bowiem każdy szczegół! Oba konieczne do spełnienia kryteria załatwia oszczędna zabudowa kuchenna. Niemal całość wkomponowana jest w ścienną wnękę i ujęta w dekoracją ramę z fornirów drewna egzotycznego. Takim sposobem tworzą one raczej interesujący obraz niż standardowy zestaw mebli. Druga – strefa robocza, skupia się wokół monumentalnego półwyspu kuchennego, który obłożono tym samym drewnem, co zabudowę. Blat natomiast jest z czarnego jak noc granitu - występującego pod postacią grubej, ciężkiej płyty. Tej lśniącej i eleganckiej powierzchni nie zakłócają nawet zlewozmywak i płyta indukcyjna. Sprzęty AGD mogą być bowiem równie pięknie, co praktyczne. Czego w pełni dowodzi zainstalowany nad płytą okap z dekoracyjnego szkła.

W swoim wnętrzu półwysep kryje jeszcze dodatkowe przestrzenie – szafki, zmywarkę oraz leżak do wina, dzięki czemu można w każdej chwili do niej sięgnąć. Jadalnia jest bowiem tuż o krok... Do posiłków, równie wykwintnych jak sama kuchnia, zasiada się przy szklanym stole, zdobionym delikatnym motywem kwiatowym. Do tego dobrano zestaw nowoczesnych, jasnych krzeseł. Blasku całości dodaje para lamp wiszących.

PROJEKTANT

Karolina Łuczyńska

Caroline's Design

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA