Projekt: arch. Maria Biegańska, arch. Ewelina Pik. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [11 zdjęć]

Projekt: arch. Maria Biegańska, arch. Ewelina Pik. Fot. Bartosz Jarosz
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
23 lip 2017 08:30

Piękna, szara kuchnia - zobacz gotowy projekt wnetrza

Klasyczne akcenty doskonale przełamują nowoczesny charakter kuchni. Całość ociepla drewno budując we wnętrzu ciepły, rodzinny klimat.

Położony w malowniczej okolicy dom jest azylem dla czteroosobowej rodziny. Za jego nowoczesny, lecz przytulny wystrój odpowiadają arch. Marii Biegańskiej i arch. Eweliny Pik z pracowni Modullar. Powstały według zaprezentowanych przez właścicieli zasad wystrój jest bogaty w geometryczne akcenty, jak i stylowe dekoracyjne detale. Zgodnie z oczekiwaniami inwestorów nie brak w nim rodzinnego ciepła, które stało się podstawową wartością przy jego projektowaniu. Stąd w aranżacji wnętrz pojawiają się klasyczne akcenty, które przełamują jej nowoczesny charakter.

Dom ma czytelny podział na strefy dzienną i prywatną. Na parterze urządzono salon z dużą kuchnią i jadalnią. I choć przestrzeń ta jest otwarta, to poszczególne strefy użytkowe nie przenikają się. Dzięki temu możemy swobodnie oglądać telewizję podczas gotowania, ale odpoczywając w salonie wcale nie widzimy tego, co dzieje się w kuchni. Salonowy charakter tej ostatniej determinuje typ zabudowy meblowej. Pozbawiona szafek górnych kuchnia nabiera reprezentacyjnego wyglądu. Obie przestrzeni oddziela praktyczny półwysep, który zamyka poprowadzoną na kształt litery G zabudowę.

Optymalną liczbę szafek gwarantuje wysoka zabudowa umiejętnie wkomponowana w całość. Dzięki temu rozwiązaniu kuchnia zapewnia zarówno maksimum miejsca do przechowywania, jak i przestronne blaty robocze, a z perspektyw salonu nabiera swoistej lekkości. W przestrzeń pomiędzy salonem a kuchnią wpasowała się jadalnia z dużym stołem, przy którym celebrować posiłki może wspólnie aż 8 osób.

Otwartą przestrzeń dzienną stylistycznie spajają także konsekwentnie powtarzające się elementy wystroju, takie jak geometryczne wzory, modne szarości czy klasycyzujące elementy zdobne. Zaprojektowana przez Macieja Zienia mozaika z kolekcji Monte Carlo firmy Tubądzin zdobi ściany nad blatem. Modne w tym sezonie geometryczne motywy są mocnym akcentem dekoracyjnym i wprowadzają do wnętrza nowoczesny klimat. Z kolei szaroniebieska zabudowa kuchenna z delikatnie klasycyzującymi frontami wnosi do kuchni ład i harmonię. Całość uzupełnia wysoka zabudowa wykonana ze szlachetnego forniru w ciepłym wybarwieniu. To ono zapewnia wnętrzu przytulny, rodzinny charakter. Klasyczna maniera widoczna jest również w postaci stylizowanych relingów oraz w kształtach zdobnych, czarnych kinkietów. Utrzymane w tej stylistyce detale sprawiły, że nowoczesna aranżacja domu nabrała eleganckiego charakteru, na którym zależało inwestorom.

Tekst: Urszula Tatur. Zdjęcia: Bartosz Jarosz

Projekt: arch. Maria Biegańska, arch. Ewelina Pik, Pracownia Modullar, www.modullar.pl

WASZE KOMENTARZE (3)

DODAJ KOMENTARZ
 • Krytyczna, 2017-12-19 08:58:35

  Odważnie , bez górnych szafek, ale na tak dużą kuchnię to jednak postawiłam bym na wyspę i okap wyspowy.
 • stylówa, 2017-11-16 10:41:32

  Nie zgadzam się z opinią, by okap był niewidoczny. Kuchnia jest piękna i na tyle przestronna, że jeszcze bardziej bym go uwidoczniła, ubierając w bardziej designerowski styl.
 • Gromies, 2017-07-28 17:22:23

  Bjutiful! Dodam że do takiej to tylko jakiś fajny niewidoczny okap by się przyda

POLECAMY W SERWISACH