Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Nad płytą indukcyjną marki Bosch zainstalowano okap wyspowy „DOT Isla” firmy Teka. Oba urządzenia idealnie wpisały się w nowoczesnych charakter kuchni. Fot. Bartosz Jarosz.

Nad płytą indukcyjną marki Bosch zainstalowano okap wyspowy „DOT Isla” firmy Teka. Oba urządzenia idealnie wpisały się w nowoczesnych charakter kuchni. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 26 paź 2012 10:46

Po godzinach dla energii

Nowoczesna, urządzona z zamierzoną prostotą kuchnia cała spowita jest w bieli. Rumieńców dodają jej dodatki w kolorze intensywnej czerwieni i słodkiego różu.

Kuchnia młodej, energicznej, pełnej nietuzinkowych pomysłów fotografki nie mogła być od tak po prostu zwyczajna. Musiała mieć w sobie to „coś”. Klasyka w żadnym wydaniu nie była brana tu pod uwagę. Mile widziane były natomiast wszystkie jej przeciwieństwa, doprawione odrobiną szaleństwa i klubowego klimatu. Kuchnia miała być też przede wszystkim minimalistyczna, lekka i świeża, ale już niekoniecznie elegancka.

Z tym wyznaniem zmierzyła się arch. Katarzyna Mikulska-Sękalska. Zaproponowała całkowicie otwarty układ strefy dziennej, w którym kuchnia, salon i jadalnia tworzą jednoprzestrzenne wnętrze. Prawie wszystko jest tutaj na widoku. Delikatną granicę między kuchnią a salonem stanowi jedynie niewysoki bar, skutecznie przysłaniający strefę roboczą. Właścicielce to w zupełności wystarczyło. Estetyka kuchni i spójny charakter całej strefy dziennej były równie ważne, jak jej funkcjonalność.

Biel plus dodatki to przepis na idealną aranżację

Projektantka zaproponowała biel, która idealnie odpowiadała pani domu. W tym kolorze jest dosłownie wszystko. Biel ścian przenika na zabudowy meblowe z MDF-u lakierowanego na wysoki połysk, a następnie na bar i blat wykonany z laminatu. Otula również gładką posadzkę z żywicy epoksydowej. Kolorowe są jedynie dodatki – krzesła, lampa, kubki czy sprzęt AGD. W sąsiedztwie bieli ich nasycone barwy jeszcze bardziej zyskują na intensywności i głębi.

Biel stworzyła bowiem dla wszystkich dodatków idealne tło, pozostając jednak wciąż dominantą we wnętrzu. Stonowany charakter bieli przełamują klubowe akcenty, o których marzyła właścicielka. To przede wszystkim podświetlany wężami ledowymi bar, zmieniający kolory w zależności od potrzeb i nastroju, z tapicerowanymi hokerami. I tak z połączenia bieli, czerwieni i różu powstało niebanalne wnętrze zachwycające świeżością i lekkością, oryginalne pod każdym względem.

PROJEKTANT

Katarzyna Mikulska-Sękalska

Pracownia Projektowa Arrange

WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA