Nad płytą indukcyjną marki Bosch zainstalowano okap wyspowy „DOT Isla” firmy Teka. Oba urządzenia idealnie wpisały się w nowoczesnych charakter kuchni. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [6 zdjęć]

Nad płytą indukcyjną marki Bosch zainstalowano okap wyspowy „DOT Isla” firmy Teka. Oba urządzenia idealnie wpisały się w nowoczesnych charakter kuchni. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
26 paź 2012 10:46

Po godzinach dla energii

Nowoczesna, urządzona z zamierzoną prostotą kuchnia cała spowita jest w bieli. Rumieńców dodają jej dodatki w kolorze intensywnej czerwieni i słodkiego różu.

Kuchnia młodej, energicznej, pełnej nietuzinkowych pomysłów fotografki nie mogła być od tak po prostu zwyczajna. Musiała mieć w sobie to „coś”. Klasyka w żadnym wydaniu nie była brana tu pod uwagę. Mile widziane były natomiast wszystkie jej przeciwieństwa, doprawione odrobiną szaleństwa i klubowego klimatu. Kuchnia miała być też przede wszystkim minimalistyczna, lekka i świeża, ale już niekoniecznie elegancka.

Z tym wyznaniem zmierzyła się arch. Katarzyna Mikulska-Sękalska. Zaproponowała całkowicie otwarty układ strefy dziennej, w którym kuchnia, salon i jadalnia tworzą jednoprzestrzenne wnętrze. Prawie wszystko jest tutaj na widoku. Delikatną granicę między kuchnią a salonem stanowi jedynie niewysoki bar, skutecznie przysłaniający strefę roboczą. Właścicielce to w zupełności wystarczyło. Estetyka kuchni i spójny charakter całej strefy dziennej były równie ważne, jak jej funkcjonalność.

Biel plus dodatki to przepis na idealną aranżację

Projektantka zaproponowała biel, która idealnie odpowiadała pani domu. W tym kolorze jest dosłownie wszystko. Biel ścian przenika na zabudowy meblowe z MDF-u lakierowanego na wysoki połysk, a następnie na bar i blat wykonany z laminatu. Otula również gładką posadzkę z żywicy epoksydowej. Kolorowe są jedynie dodatki – krzesła, lampa, kubki czy sprzęt AGD. W sąsiedztwie bieli ich nasycone barwy jeszcze bardziej zyskują na intensywności i głębi.

Biel stworzyła bowiem dla wszystkich dodatków idealne tło, pozostając jednak wciąż dominantą we wnętrzu. Stonowany charakter bieli przełamują klubowe akcenty, o których marzyła właścicielka. To przede wszystkim podświetlany wężami ledowymi bar, zmieniający kolory w zależności od potrzeb i nastroju, z tapicerowanymi hokerami. I tak z połączenia bieli, czerwieni i różu powstało niebanalne wnętrze zachwycające świeżością i lekkością, oryginalne pod każdym względem.

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • bestsale-pl, 2012-11-05 10:48:46

    podoba się ! :)
  • domartstyl-pl, 2012-10-30 17:36:51

    bardzo energetycznie :D genialne wręcz

POLECAMY W SERWISACH