Półwysep w kuchni. Projekt: Monika Olejnik. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Półwysep w kuchni. Projekt: Monika Olejnik. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
04 kwi 2018 10:16

Półwysep w kuchni: 12 pięknych zdjęć

Półwysep to świetne rozwiązanie, które sprawdzi się nie tylko w dużej, ale i w małej kuchni. Może pełnić wiele przydatnych funkcji. 


Półwysep to doskonała alternatywa dla kuchennej wyspy, która ma jedno, podstawowe ograniczenie – potrzebuje sporo miejsca. Nie mogą więc sobie na nią pozwolić właściciele małych wnętrz. Półwysep z kolei nie wymaga aż tak dużej powierzchni. Bez większych problemu zmieści się zatem również w niedużej kuchni. 

Półwysep może pełnić wiele funkcji. Przede wszystkim pomoże wydzielić przestrzeń w otwartej strefie dziennej. Oferuje także dodatkową powierzchnię roboczą w kuchni w postaci przedłużonego blatu. Możemy zlokalizować na nim zlewozmywak lub płytę grzejną, dzięki czemu nasza kuchnia będzie bardziej dynamiczna, z możliwością interakcji z innymi domownikami w trakcie gotowania, którzy odpoczywają w salonie.

Płaszczyzny po obu stronach półwyspu możemy zagospodarować jako zamykane szafki, co zapewni nam dodatkową przestrzeń na przechowywanie. Jeżeli zaś po stronie salonu postawimy przy półwyspie krzesła, zmieni się on w domowy bar, przy którym zjemy śniadanie czy wypijemy spokojnie filiżankę kawy.

Zobacz także Biała kuchnia ocieplona drewnem - piękne wnętrze

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH