Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Centralnym punktem kuchni jest owalny kominek – wyłożony kamieniem, niczym kaflowy piec. Fot. Tomasz Markowski.

Centralnym punktem kuchni jest owalny kominek – wyłożony kamieniem, niczym kaflowy piec. Fot. Tomasz Markowski.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 26 marz 2009 11:43

Pomysł na kuchnię jak przed wiekami

Podróże w zamierzchłe czasy, które znamy z książek i filmów możemy odbyć jedynie w wyobraźni. Czasami jednak uda się nam skraść do naszego domu drobinkę tych fantazji.

Podstawowym materiałem wykorzystanym do stworzenia tego wnętrza był piaskowiec. Regularne odłamki tego kamienia znakomicie sprawdziły się jako elementy wprowadzające rygoryzm i umiar. Największą uwagę przykuwa kolorystyka odpowiednio dobranych i wyselekcjonowanych kawałków, akcentująca nie tylko poszczególne elementy architektoniczne, ale również tęskny klimat do odległych i bezpowrotnie minionych czasów.

Kominek jak kaflowy piec

Centralnym punktem kuchni jest owalny kominek – wyłożony kamieniem, niczym kaflowy piec. Wokół niego stoją proste, drewniane meble. Ogromny i ciągnący się w nieskończoność stół zaprasza do królewskich uczt. Solidne zaś meble zdają się skrywać liczne półmiski i wazy.

Strefa kuchenna ustawiona została na spokojnych płytkach gresowych, które utrzymane są w tonacji kolorystycznej łupków piaskowca. Nieskomplikowany układ podłogi to nawiązanie do zimnych, kamiennych posadzek w dworskich komnatach.

Miejsce do czytania książek w kuchni

W salonie kuchennym nie mogło zabraknąć też wyodrębnionego miejsca do czytania książek. Strefa marzeń wyposażona jest w wygodną kanapę ustawioną frontem do ognia palącego się wieczorami w kominku. To właśnie tutaj odbywają się liczne podróże w wyobraźni. Ciekawymi elementami wystroju wyróżniającymi się w tym surowym wnętrzu są zawieszone pod sufitem kolorowe koraliki oraz ułożony na podłodze różnobarwny parkiet sztorcowy. Czyżby było to miejsce na branle i estampie wykonywane przy muzyce i śpiewie trubadurów?

PROJEKTANT

Roland Stańczyk

RS - Studio Projektowe

WASZE KOMENTARZE (6) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA