Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Salon, jadalnia i kuchnia tworzą przestronną i otwartą strefę dzienną, zaaranżowaną w tej samej, konsekwentnej palecie barw: spokojnych zieleniach i beżach. Fot. Bartosz Jarosz.

Salon, jadalnia i kuchnia tworzą przestronną i otwartą strefę dzienną, zaaranżowaną w tej samej, konsekwentnej palecie barw: spokojnych zieleniach i beżach. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 29 cze 2011 10:00

Pozytywne wibracje w przestrzeni

Przyjazne, kojące barwy, naturalne materiały i przestrzeń, w której można odetchnąć pełną piersią. A za oknem prawdziwy las...

Salon, jadalnia i kuchnia tworzą przestronną i otwartą strefę dzienną, zaaranżowaną w tej samej, konsekwentnej palecie barw: spokojnych zieleniach i beżach.
To przestrzeń wręcz stworzona do relaksu, a wrażenie to wzmaga otaczająca dom, widoczna za oknami przyroda. Salon został podzielony na dwie części, każda z nich ma trochę inne przeznaczenie i została urządzona w nieco innej stylistyce. Granicą między nimi stała się spora, wykonana według specjalnego projektu komoda, zaś łącznikiem – ten sam parkiet z jasnego jesionu. Jedna część została wyposażona w nowoczesne, wygodne sofy, niski stolik kawowy i kino domowe. Druga to zaciszna oaza, namiastka letniej altany, w której można napić się kawy czy poczytać książkę. Wokół stoliczka w stylu art deco ustawiono wiklinowe fotele z miękkimi poduchami.

Duża i wygodna jadalnia została umieszczona pomiędzy salonem a kuchnią, na przeciwko przestronnych okien, przez które – podczas rodzinnych posiłków – można podziwiać las. To strefa ciepła i przytulna, również w dosłownym znaczeniu tego słowa, o co zadbano, umieszczając w pobliżu kominek i obudowując go eleganckim czarnym granitem i szarymi płytkami. Sercem jadalni jest duży, surowy stół (Meble Egzotyczne), wokół którego stanęły czarne krzesła (IKEA). Nad nimi zawieszono trzy lampy z "wyplatanymi" kloszami, harmonizującymi z podobnymi, używanymi w tym miejscu dodatkami.

PROJEKTANT

Marta Kruk

Pracownia Projektowania

WASZE KOMENTARZE (4) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA