Fotel uszak w nowym obiciu to mocny akcent kolorystyczny w tym wnętrzu. Obok chińska, zabytkowa ­komoda w kolorze ceglanym. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Fotel uszak w nowym obiciu to mocny akcent kolorystyczny w tym wnętrzu. Obok chińska, zabytkowa ­komoda w kolorze ceglanym. Fot. Bartosz Jarosz.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
02 kwi 2012 12:46

Przestrzeń dookoła

Czasem jeden przedmiot wystarczy, by stworzyć całe wnętrze. Inspirujący, wyszukany, z historią. To on wyznaczy styl tych pozostałych. Sprawi, że przestrzeń stanie się intrygująca, zaciekawi i na pewno się nie znudzi!

Kuchnia, jadalnia i salon tworzą jedną przestrzeń. Wszystkie meble, wyposażające te trzy strefy, musiały więc pasować do siebie. W każdej z nich postawiono na jeden mocny akcent, który obudowuje stonowane, nowoczesne tło. To złota reguła, kiedy chce się stworzyć aranżację harmonijną, ale niebanalną. I tak, nowoczesną, białą zabudowę w kuchni przecina pas tapety pomiędzy szafkami górnymi i dolnymi. Kolaż rysunków Andrzeja Mleczki zdradza poczucie humoru pani domu. Działają lepiej niż kawa, kiedy rano nie chce się otworzyć oczu.

Zabawne hasła i motywy bawią także gości, których zazwyczaj sadza się w kąciku jadalnianym. Ta strefa też ma swoje „gwiazdy” pierwszego i drugiego planu. Najjaśniej lśni czteroramienny żyrandol ze szkła weneckiego, wyszukany na Allegro. Stół również został znaleziony na aukcji, jest oczyszczony ze starych lakierów i surowość jego drewna zgrywa się z podłogą z desek z litego drewna bielonego. Do tego białe, lekkie klasyki designu – krzesła proj. Vernera Pantona. Jednak najbardziej zaznaczającym się w tej przestrzeni elementem, o dość ekscentrycznym charakterze, jest fotel uszak, wyszukany na aukcji internetowej. Mebel, zanim trafił na swoje miejsce, został poddany renowacji i otrzymał nowy wizerunek. Malinowe obicie dodało mu odwagi i dopasowało do nowoczesnego otoczenia. Niewspółczesna forma natomiast doskonale dogaduje się ze stołem i żyrandolem.

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
 • mailaa, 2012-10-07 01:14:59

  Witam!

  Gdzie można kupić tą tapetę? Jest bardzo orginalna i świetnie się komponuje z białą kuchną.
 • furnite-pl, 2012-04-16 15:37:39

  świetnie skomponowana kuchnia :)

POLECAMY W SERWISACH