Otwarta strefa dzienna emanuje przestrzenią i światłem. Liczne lampy pozwalają na kreowanie rozmaitych scen świetnych. Nad stołem – model „Nerosole” marki Masiero. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Otwarta strefa dzienna emanuje przestrzenią i światłem. Liczne lampy pozwalają na kreowanie rozmaitych scen świetnych. Nad stołem – model „Nerosole” marki Masiero. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
12 marz 2012 14:23

Przyprawiona wanilią

Lakierowane, jasne fronty, szkło, dużo połysku i światła... Wszystko to dodaje wnętrzu lekkości i przestrzeni. Natomiast subtelna kolorystyka sprzyja kulinarnej aktywności, zwłaszcza w dziedzinie deserów.

Ostateczny kształt pomieszczenia to w znacznej mierze efekt przeprowadzonych prac budowlanych. Wyburzenie jednej ze ścian pozwoliło otworzyć kuchnię na salon i zyskać przestrzeń, na której szczególnie zależało inwestorom. Tak powstało wnętrze otwarte, z barem stanowiącym umowną granicę podziału pomiędzy kuchnią a jadalnią. Dzięki konsekwentnemu zastosowaniu kolorów i materiałów, udało się stworzyć niezwykle spójny projekt eleganckiego wnętrza. Kuchnia, przeznaczona do codziennego gotowania, sprawdza się nie tylko jako miejsce pracy – jest także integralnym elementem reprezentacyjnej, otwartej strefy dziennej. Kolor (odcienie beżu) i materiał (trawertyn), które dominują w kuchni, są jednocześnie elementami łączącymi strefy. Fronty mebli kuchennych wykonane zostały z lakierowanego MDF-u. Wszystkie szafki i szuflady otwierają się bezuchwytowo, dzięki specjalnemu wykończeniu górnej krawędzi frontu.

W odróżnieniu od bogato wyposażonej dolnej części zabudowy, górna została jedynie delikatnie zarysowana, a lekkości dodają jej fronty ze szkła w aluminiowych ramkach. W sąsiedztwie witryn umieszczono dekoracyjny okap przyścienny o lśniącej powierzchni w kolorze stalowym. Wysoka zabudowa pomieściła sprzęty AGD (marki Miele), carga oraz szuflady. Kolor ścian i podłogi, pomimo zastosowania różnych materiałów i faktur, odpowiada kolorystyce zabudowy kuchennej. Fragment ściany pomiędzy górną a dolną zabudową oraz podłoga zostały wykończone trawertynem „Navona”. ­Jedyny kontrast dla dominującej palety barw ­stanowi czarny, granitowy blat oraz dekoracja ścienna nad płytą grzejną w postaci trzech pionowych pasów (także z granitu). Doskonale wkomponowany w płaszczyznę blatu, dwukomorowy zlewozmywak to model podwieszany, idealny do kuchni otwartej. Kuchnię od jadalni oddziela oryginalny, przylegający do wyspy bar. Wsparty na trawertynowym cokole wydaje się zjawiskowo lekki, jakby zawieszony w powietrzu. Takie podwyższenie ma także swoje praktyczne zalety: oferuje miejsce dla nóg, dzięki czemu przy barze można wygodnie zasiąść. Może filiżankę cappuccino?

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Piotr, 2012-07-31 10:32:28

    Barek raczej nie praktyczny w kontekście miejsca na nogi -kolanami będzie się obijało szkło bo nogi i tak będą oparte na wspornikach od hokerów. Co za tym idzie, daleko od blatu i niewygodna pozycja do posiłku/ cappucino. Mieszkanie bardzo ładne, w nowoczesnym stylu.

POLECAMY W SERWISACH