Na tle podświetlonego kamienia „Onice Verde” ustawiono krzesła IMS (model „Aria”) oraz stół Profap z kolekcji „Senso”. Goście, rozkoszujący się posiłkiem, mogą jednocześnie spoglądać przez duże, loftowe okna, które wychodzą na pobliski park. Fot. Monika Filipiuk.

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Na tle podświetlonego kamienia „Onice Verde” ustawiono krzesła IMS (model „Aria”) oraz stół Profap z kolekcji „Senso”. Goście, rozkoszujący się posiłkiem, mogą jednocześnie spoglądać przez duże, loftowe okna, które wychodzą na pobliski park. Fot. Monika Filipiuk.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
18 lut 2011 10:17

Przystań obok parku

Ciągły rozwój cywilizacyjny i szybkie tempo życia sprawiają, że wszystko co nas otacza powinno być równie praktyczne, jak i piękne. Niewątpliwie dotyczy to kuchni w luksusowym apartamencie w centrum Poznania – użyteczność idzie tu w parze z wysoką estetyką.

City Park, jako ekskluzywny kompleks, może poszczycić się uniwersalnością skrojoną na miarę mieszczan XXI wieku. Bo z jednej strony jest nowoczesny i miejski, a z drugiej strony deweloper zadbał, aby znajdował się w przestrzeni parkowej. Nie bez kozery więc apartament stał się przystanią dla małżeństwa na stałe mieszkającego w Koszalinie, które od czasu do czasu przyjeżdża do Poznania w celu odwiedzania bliskiej rodziny. Kuchnia to przede wszystkim królestwo pani domu; i właśnie z myślą o niej ją zaprojektowano. Właścicielka była główną inspiratorką doboru barw, również w rejonie jadalni. Stąd też projektanci Artes Design, którym powierzono wykonanie aranżacji, wybrali ciemny fiolet i orzech frontów mebli marki Bravo.

Wysoki połysk górnych szafek zestawiono ze szkłem „Lacobel”, które chroni ścianę nad blatem roboczym i opasuje je efektowną lecz subtelną ramą. Natomiast blat kuchenny z granitu oraz granitogres Casalgrande Padana są tu sferą neutralną, równoważącą całość kolorystycznie. Jednak gdy kończy się grafitowa granica płytek, wkraczamy do salonu i jadalni, gdzie na podłodze znajduje się bambusowy parkiet w odcieniu karmelowym. Ciepła specyfika egzotycznego drewna wprowadza w rejony, które umożliwiają zacieśnianie relacji z gośćmi i rodziną. Sprzyja temu duży stół marki Profap i wygodne krzesła Interia Making Spaces. Jednakże największym atutem strefy jadalnianej jest niezwykły onyksowy obiekt.

- Postanowiliśmy wykorzystać go we wnętrzu w formie „naturalnego obrazu”. Płaszczyzny kamienia „Onice Verde” wspaniale kontrastują kolorystycznie z fioletami frontów kuchennych. Podświetlenie ich wydobywa dodatkowo bogaty rysunek półtransparentnego kamienia i daje klimatyczne światło, idealne na wieczorne spotkania w gronie rodziny oraz przyjaciół – mówi Anna Łabędzka z Artes Design.
Przy czym warto zwrócić uwagę, że onyks jest niczym fragment parku za oknami, które są tak duże, że umożliwiają przenikanie kolorów, z jednej strony – zieleni drzew, a z drugiej – zieleni naturalnego kamienia zamkniętego w ramy przez człowieka. Dzięki takim zabiegom, kuchnia typowo miejska nie pozostaje surowa, a wręcz przeciwnie, jest niemalże zakątkiem pobliskiego parku.

WASZE KOMENTARZE (3)

DODAJ KOMENTARZ
 • Zainteresowana, 2011-07-14 18:21:22

  Super. A ta ozdoba koło stołu Cudo
 • Shadow, 2011-03-17 08:35:01

  Robi wrażenie.
 • prometheass, 2011-03-06 12:50:25

  Piękny projekt :))

POLECAMY W SERWISACH