Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Na tle podświetlonego kamienia „Onice Verde” ustawiono krzesła IMS (model „Aria”) oraz stół Profap z kolekcji „Senso”. Goście, rozkoszujący się posiłkiem, mogą jednocześnie spoglądać przez duże, loftowe okna, które wychodzą na pobliski park. Fot. Monika Filipiuk.

Na tle podświetlonego kamienia „Onice Verde” ustawiono krzesła IMS (model „Aria”) oraz stół Profap z kolekcji „Senso”. Goście, rozkoszujący się posiłkiem, mogą jednocześnie spoglądać przez duże, loftowe okna, które wychodzą na pobliski park. Fot. Monika Filipiuk.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 18 lut 2011 10:17 (aktualizacja: 30 gru 2013 09:00)

Przystań obok parku

Ciągły rozwój cywilizacyjny i szybkie tempo życia sprawiają, że wszystko co nas otacza powinno być równie praktyczne, jak i piękne. Niewątpliwie dotyczy to kuchni w luksusowym apartamencie w centrum Poznania – użyteczność idzie tu w parze z wysoką estetyką.

City Park, jako ekskluzywny kompleks, może poszczycić się uniwersalnością skrojoną na miarę mieszczan XXI wieku. Bo z jednej strony jest nowoczesny i miejski, a z drugiej strony deweloper zadbał, aby znajdował się w przestrzeni parkowej. Nie bez kozery więc apartament stał się przystanią dla małżeństwa na stałe mieszkającego w Koszalinie, które od czasu do czasu przyjeżdża do Poznania w celu odwiedzania bliskiej rodziny. Kuchnia to przede wszystkim królestwo pani domu; i właśnie z myślą o niej ją zaprojektowano. Właścicielka była główną inspiratorką doboru barw, również w rejonie jadalni. Stąd też projektanci Artes Design, którym powierzono wykonanie aranżacji, wybrali ciemny fiolet i orzech frontów mebli marki Bravo.

Wysoki połysk górnych szafek zestawiono ze szkłem „Lacobel”, które chroni ścianę nad blatem roboczym i opasuje je efektowną lecz subtelną ramą. Natomiast blat kuchenny z granitu oraz granitogres Casalgrande Padana są tu sferą neutralną, równoważącą całość kolorystycznie. Jednak gdy kończy się grafitowa granica płytek, wkraczamy do salonu i jadalni, gdzie na podłodze znajduje się bambusowy parkiet w odcieniu karmelowym. Ciepła specyfika egzotycznego drewna wprowadza w rejony, które umożliwiają zacieśnianie relacji z gośćmi i rodziną. Sprzyja temu duży stół marki Profap i wygodne krzesła Interia Making Spaces. Jednakże największym atutem strefy jadalnianej jest niezwykły onyksowy obiekt.

- Postanowiliśmy wykorzystać go we wnętrzu w formie „naturalnego obrazu”. Płaszczyzny kamienia „Onice Verde” wspaniale kontrastują kolorystycznie z fioletami frontów kuchennych. Podświetlenie ich wydobywa dodatkowo bogaty rysunek półtransparentnego kamienia i daje klimatyczne światło, idealne na wieczorne spotkania w gronie rodziny oraz przyjaciół – mówi Anna Łabędzka z Artes Design.
Przy czym warto zwrócić uwagę, że onyks jest niczym fragment parku za oknami, które są tak duże, że umożliwiają przenikanie kolorów, z jednej strony – zieleni drzew, a z drugiej – zieleni naturalnego kamienia zamkniętego w ramy przez człowieka. Dzięki takim zabiegom, kuchnia typowo miejska nie pozostaje surowa, a wręcz przeciwnie, jest niemalże zakątkiem pobliskiego parku.

WASZE KOMENTARZE (3) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA