Drewniane drzwiczki, bejcowane na ciemnozielony kolor, zostały przymocowane do murków z cegieł. Szafki  wieńczy kamienny blat. Fot. Monika Filipuk.

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Drewniane drzwiczki, bejcowane na ciemnozielony kolor, zostały przymocowane do murków z cegieł. Szafki wieńczy kamienny blat. Fot. Monika Filipuk.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
18 cze 2012 12:05

Przytulna kuchnia w rustykalnym stylu

Charakterystyczne dla stylu rustykalnego elementy: pastelowy kolor ścian, drewniane meble, naturalne materiały składają się na przytulną kuchnię.

 Aranżacja kuchni jest udaną próbą odtworzenia klimatu i stylu wiejskiego dworku. Każdy element wyposażenia oraz dekoracji wydaje się tu być nieodzowny. Wszystkie razem tworzą wnętrze doskonale wpisujące się zarówno w ramy definicji stylu rustykalnego, jak również otoczenie: surowy, naturalny, naznaczony tradycją krajobraz Podlasia.

Cegła i drewno: podstawa rustykalnej aranżacji

Główną rolę odgrywają materiały: cegła oraz drewno. Cegły wykorzystano w tym wnętrzu z rozmachem, ale stylowo - do wykończenia niektórych ścian i podstawy baru. Mury z cegieł pełnią także rolę korpusów szafek kuchennych, do których zostały przymocowane drewniane drzwiczki.

Pierwowzory nowoczesnych frontów kształtem i sposobem wykończenia przypominają raczej zamkowe bramy otoczone ceglanym murem – wystarczy rzut oka, aby przywołać ducha minionych czasów. Także niezwykle trafny wydaje się wybór koloru bejcy; ciemna zieleń tworzy udany zestaw z czerwienią cegieł.

Stylizowane meble kuchenne

Kuchenną zabudowę uzupełnia kolekcja drewnianych mebli, z charakterystycznymi dla stylu rustykalnego szufladkami, witrynami. Wyeksponowano w nich porcelanę, trunki, ale także przedmioty służące aranżacji i zdobiące wnętrze, jak moździerze, garnki, dzbanki, butelki – oczywiście wszystkie z historią w tle.

Jednak elementem najbardziej przykuwającym uwagę jest obudowa piekarnika oraz okap przypominający piec chlebowy. Zgodnie z duchem stylu, nie zabrakło metalowego relingu wokół (elektrycznej!) płyty grzejnej, zachowano także otwór w podstawie, gdzie można przechowywać drewno do kominka.

Nowoczesny piekarnik także „poddał się” stylowej metamorfozie, na co wskazuje kształt i styl uchwytu, zegarów oraz kolor – dopasowany do koloru drewnianych drzwiczek.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH