Wnętrze jest ponadczasowe i nie nawiązuje do żadnego konkretnego stylu, jednak nie wieje tu nudą. To detale nadają mu przyjemny klimat. Nie brakuje tu także interesujących rozwiązań. Projekt: Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [10 zdjęć]

Wnętrze jest ponadczasowe i nie nawiązuje do żadnego konkretnego stylu, jednak nie wieje tu nudą. To detale nadają mu przyjemny klimat. Nie brakuje tu także interesujących rozwiązań. Projekt: Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Ewa Kozioł
25 kwi 2017 09:53

Przytulna kuchnia z jadalnią. Zobacz gotowy projekt wnętrza

W tej kuchni królują barwy ziemi, z przewagą bieli i szarości oraz dużą ilość naturalnego drewna. Jest przytulnie, rodzinnie i pięknie.

Kluczem do aranżacji był relaks i wyciszenie. Wnętrze jest ponadczasowe i nie nawiązuje do żadnego konkretnego stylu, jednak nie wieje tu nudą. To detale nadają mu przyjemny klimat. Nie brakuje tu także interesujących rozwiązań. Jego właścicielką jest Małgorzata Galewska, z zawodu projektantka i dekoratorka wnętrz. W swojej karierze zawodowej przeszła niezłą szkołę dizajnu i realizowała najdziwniejsze wymagania aranżacyjne inwestorów. W domu chciała odpocząć od zbyt mocnych w wyrazie rozwiązań. Urządziła go więc bez fanaberii, szaleństw i epatowania luksusem. Kuchnię zaprojektowała sama, dzięki temu spełnia ona wymagania całej rodziny. Królują tu barwy ziemi, z przewagą bieli i szarości oraz duża ilość naturalnego drewna.

Właścicielka nie lubi chaosu oraz zalegających na blatach rzeczy, które dają wrażenie bałaganu, wymyśliła więc sprytne i pojemne schowki oraz kosze ukryte w zabudowie. Dzięki temu, wszystkie rzeczy niezbędne do pracy w kuchni są odpowiednio posegregowane. Szafki także pozbawione są uchwytów, nic więc nie zakłóca wizualnej czystości wnętrza. A za nimi znalazło się miejsce na kolejne niespodzianki. Ukryto tam odkurzacz centralny, zmiotkę oraz miniodkurzacz do zbierania okruchów i śmieci z blatu oraz szuflad.

Ścianę nad blatem wykończono szkłem, także z myślą o łatwym utrzymaniu porządku. Wszelkie zabrudzenia można z niej szybko i bez trudu usunąć. Ponadto, błyszczące, jasne szkło nad blatem dodaje wnętrzu elegancji i wizualnie je powiększa.

Ważną częścią kuchennej aranżacji jest wyspa. Ulokowano ją na środku pomieszczenia, dzięki temu dostęp do niej jest możliwy z obu stron. Pełni ona również rolę elementu oddzielającego kuchnię od strefy dziennej, a także domowego barku, przy którym można wypić kawę czy zjeść szybkie śniadanie. Wysoki barek to także sprytny sposób na ukrycie blatów kuchennych przed wzrokiem gości, zgromadzonych przy stole w jadalni. Gdy przychodzi większa liczba osób, stół jest odsuwany nieco od ściany, tak aby wszystkich wygodnie ugościć. Długim biesiadom sprzyjają także komfortowe, tapicerowane krzesła z wysokim oparciem. Jest to jednak tylko jadalnia „zimowa” bo od wiosny do jesieni rodzina wolny czas najchętniej spędza na tarasie. W każdej chwili łatwo się tam przenieść, ponieważ wyjście znajduje się tuż obok.

Tekst: Alicja Pietrowska

Zdjęcia: Bartosz Jarosz

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH