Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Kuchenna zabudowa (Stratus Lack i Stratus Adam Półtorak) jest doskonale rozplanowana. Kryje sprzęty AGD: lodówkę, zmywarkę, pralkę – aż trudno uwierzyć, że zmieściły się wszystkie. Do białego blatu podklejono zlew podwieszany z konglomeratu (Laminart). Fot. Monika Filipiuk.

Kuchenna zabudowa (Stratus Lack i Stratus Adam Półtorak) jest doskonale rozplanowana. Kryje sprzęty AGD: lodówkę, zmywarkę, pralkę – aż trudno uwierzyć, że zmieściły się wszystkie. Do białego blatu podklejono zlew podwieszany z konglomeratu (Laminart). Fot. Monika Filipiuk.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 02 lut 2010 14:32 (aktualizacja: 27 gru 2013 13:50)

Purple Rain

Efektowna i futurystyczna. Gładka i błyszcząca. Zaaranżowana w energetycznym i nieco szalonym duecie fioletu i bieli. Jednym słowem - kuchnia dla odważnych!

Na początku była oryginalna podłoga z fioletowych i białych płytek PCV. Płytki w takich kolorach, w naturalny sposób zaważyły na wyglądzie całego wnętrza - wszystkie pozostałe elementy wyposażenia dobierano tak, by harmonizowały z tym wyrafinowanym i energetycznym duetem. Już na pierwszy rzut oka widać, że obie barwy rządzą całym wnętrzem (kuchnia, jadalnia i salon zajmują tę samą przestrzeń) niepodzielnie. Wyjątkiem od tej reguły jest jedynie lampa, która zawisła nad częścią wypoczynkową: białym szezlongiem i stolikiem w formie olbrzymiej dłoni ze sztucznego tworzywa.

Co ciekawe, jaskrawopomarańczowe pleksi o niebanalnej formie, dodało jeszcze dodatkowego, ożywczego smaczku, choć przecież na aranżacyjną nudę i tak nie można tu narzekać. Kuchnia jest obszarem wyjątkowo sterylnym, a to za sprawą supernowoczesnych i chłodnych materiałów, z których ją stworzono: lśniącego mdf-u, szkła, tworzywa sztucznego i stali. Meble zostały wykonane na zamówienie, według oryginalnego projektu, z połyskującego mdf-u w kolorze białym i fioletowym. Fronty zamontowanych wysoko pod sufitem szafek, powstały z kolei z lakierowanego na biało szkła. Szklane są także blaty obu stolików.

Całości dopełnia elegancka stal dodatków i wyposażenia - kuchenki mikrofalowej, okazałego płaskiego grzejnika na ścianie, nóżek krzeseł i stołu w jadalni, a także uchwytów szafek kuchennych. Mimo mocnego nasycenia wnętrza fioletem, całość prezentuje się bardzo świeżo i jasno. To na pewno zasługa sporej ilości bieli, jakiej użyto do aranżacji, czy wielkich okien ze śnieżnymi żaluzjami, przez które za dnia wpada naturalne światło. To jednak także zasługa umiejętnie zastosowanego sztucznego oświetlenia: każda strefa otrzymała bowiem własne, efektowne źródło światła oraz nieszablonowe, świetlne "wsparcie" w postaci umieszczonych pod sufitem pasów świecących taśm ledowych.

PROJEKTANT

WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA