Otwarta przestrzeń strefy dziennej spowita jest bielą, kolorami morza i ciepłymi, piaskowymi brązami. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Otwarta przestrzeń strefy dziennej spowita jest bielą, kolorami morza i ciepłymi, piaskowymi brązami. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
05 cze 2013 11:12

Rejs po zatoce

Kolor morza w ciepły, wakacyjny dzień, czy jego głęboki odcień w letni, burzowy poranek... W tej kuchni nadmorska aura utrzymuje się przez cały rok. Nawet codzienna kawa pachnie inaczej.

Wypoczynkowy apartament w Sopocie, w którym czteroosobowa rodzina spędza weekendy i wakacje, po prostu musiał mieć nadmorski charakter.

Nie mogło być inaczej, skoro to właśnie jego lokalizacja narzuciła określone rozwiązania funkcjonalne i estetyczne. Stąd dominującym kolorem jest tu marynistyczny błękit – raz jasny i słoneczny, innym razem głęboki i burzowy.

Zdominował on także przestrzeń kuchni, która miała być niewielka, ale na tyle przestronna, by dało się w niej wygodnie gotować. Do tego na tyle kompaktowa, by nie zajmowała zbyt wiele miejsca w przestrzeni pokoju dziennego.

Kuchnia we wnęce

Właściciele nie chcieli, aby stała się ona głównym, dominującym elementem wnętrza. Ulokowana we wnęce stworzyła czysty układ liniowy, który wyznaczył jej granice i nadał lekkości. Efekt ten potęguje także, wykonana z płyty MDF lakierowanej na biało w połysku, zabudowa kuchenna. Jej fronty odbijają światło, pięknie rozpraszając je w całej strefie dziennej, a dodatkowo optycznie powiększają niewielką przestrzeń.

Z odcieniem niebieskiego

Monochromatyczność bieli przełamuje ciemnoniebieski kolor szkła zabezpieczającego powierzchnię nad blatem między zabudową górną a dolną.

Tak naprawdę jego właściwy odcień możemy obserwować, gdy włączy się oświetlenie pod szafkami wiszącymi. Wydobyta w ten sposób, bardziej jaskrawa barwa jest dopełnieniem bogatej palety odcieni niebieskiego, wyeksponowanych na dodatkach znajdujących się w apartamencie.

Całość ocieplają bukowe blaty. Przywodzą one na myśl drewno spotykane na pokładach jachtów.

Ten nadmorski klimat buduje jednak jeszcze coś, o czym nie sposób zapomnieć. To fototapeta, dzięki której, siedząc na kanapie, można wyruszyć w przyjemny, orzeźwiający rejs po zatoce.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH