Ścianę bezpośrednio nad blatem roboczym chroni pasek stali. Powyżej – aż do sufitu, ułożony został łupany piaskowiec. Urodę kamienia podkreśla światło lampek halogenowych. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [6 zdjęć]

Ścianę bezpośrednio nad blatem roboczym chroni pasek stali. Powyżej – aż do sufitu, ułożony został łupany piaskowiec. Urodę kamienia podkreśla światło lampek halogenowych. Fot. Bartosz Jarosz.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
18 maj 2009 10:18

Salonowa elegancja

Łupany piaskowiec pojawia się w całym domu. W dziennej otwartej strefie zdobi ścianę w salonie i – naprzeciw niej – w kuchni. Jest elementem, który spina aranżację i podkreśla łączność obu wnętrz. Kuchnia bowiem z założenia ma salonowy wygląd.

Właśnie na tym szczególnie zależało pani domu. Nie chciała, aby kuchnia - w otwartej dziennej przestrzeni - była tylko miejscem działań kulinarnych, raczej wyobrażała ją sobie jako eleganckie przedłużenie reprezentacyjnego salonu. Prace nad wystrojem obu wnętrz przebiegały więc równolegle, w ścisłym ze sobą związku. Dzienna, wypoczynkowa strefa to środkowy poziom dużego trzykondygnacyjnego apartamentu. Umieszczona centralnie klatka schodowa wychodzi na fragment ściany konstrukcyjnej z wysoką, ozdobnie podświetlaną niszą.

Za nią znajduje się jadalnia, po prawej stronie szerokie przejście do salonu, po lewej – do kuchni. Poza przestrzenią kuchnię i salon łączą ta sama paleta barw – delikatne beże i wyraziste brązy, materiały wykończeniowe – łupany piaskowiec na frontowych ścianach, ciemne sięgające od sufitu do podłogi żaluzje w oknach, także nowoczesna stylistyka wyposażenia oraz na wskroś elegancki charakter.

O salonowym wyglądzie kuchni przesądzają meble i starannie wkomponowane w nie atrybuty. Przede wszystkim zrezygnowano z wiszących szafek, a zabudowa stanęła na planie litery „L”. Krótszy bok wypełniają wysokie szafy z ukrytą za frontem lodówką oraz stalowo-szklanymi drzwiczkami piekarnika i mikrofalówki, dłuższy to ciąg stojących szafek. Ceramiczna płyta grzejna i podwieszane komory zlewozmywaka są ledwie widoczne na tle jasnego blatu roboczego. Natomiast na ścianie nad nim – skomponowanej z wąskiego paska stali i sięgającej sufitu efektownej okładziny z łupanego piaskowca – błyszczy tylko okap kominowy.

Meble w całości pokryte fornirem z egzotycznego drewna wenge mają liniowy układ podkreślony przez stalowe listy pełniące rolę uchwytów. W zestawieniu z jasnobeżowym odcieniem polerowanych płytek gresowych na podłodze tworzą wysmakowany, pełen elegancji obraz kuchni. Jadalnia posadowiona między kuchnią i salonem, a jednocześnie odgrodzona od klatki schodowej ścianką, jest łącznikiem obu wnętrz. Jej wyposażenie stanowi stół o prostej konstrukcji i tapicerowane krzesła – wszystko w cimnobrązowej barwie. Na co dzień 6-osobowy stół w razie potrzeby można powiększyć niemal dwukrotnie. Tutaj zwykle zaczynają się i kończą rodzinne oraz te bardziej oficjalne spotkania.

WASZE KOMENTARZE (7)

DODAJ KOMENTARZ
 • Zainteresowana, 2011-07-14 19:01:52

  piękna jest ta ściana z cegieł SUPER
 • Justyna Łotowska, admin, 2011-06-11 14:31:45

  Proszę bardzo, kontakt do Pani Katarzyny znajduje się na tutaj

 • szczurka, 2011-05-29 20:26:00

  ę o jakiś kontakt do projektantki
 • lizka, 2010-01-14 14:31:18

  Śliczna, zwlaszcza dla kogos takiego jak ja kto w kuchni pije tylko kawe:)
 • placebo, 2009-06-22 14:47:10

  ojojoj a jak utrzymac w czystosci kuchenną ścianę? Wystrój śliczny ale praktycny tylko pod warunkiem - nie gotowania
 • Kasia83, 2009-05-24 14:23:18

  Ma się wrażenie przytulnej knajpki... Świetnie!
 • nowy, 2009-05-18 14:14:42

  Wnętrze wymaga zgody do zejścia pod ziemię. Ja dobrowolnie się zgadzam, tam nie jest tak ciemno.

POLECAMY W SERWISACH