Zobacz galerię [22 zdjęć]

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
15 kwi 2018 10:34

Ściana nad blatem: piękne zdjęcia z polskich kuchni

Ścianę nad blatem możemy wykończyć na wiele sposobów: płytkami ceramicznymi, szkłem, fototapetą czy cegłą. Zobaczcie pomysły polskich projektantów.

Płytki ceramiczne to nadal jeden z najpopularniejszych materiałów do wykończenia ścian w kuchni. Obecnie dominują geometryczne wzory, majoliki i formaty tradycyjnych kafli czy cegieł. Modne są białe i szare kolory, nie słabnie też popularność wzorów imitujących drewno.

Wielkoformatowe płytki ceramiczne można zastosować jako monolityczna ścianę nad blatem roboczym. Największe formaty są też już wykorzystywane do zabudowy meblowej, jako blaty stołów czy obudowy kuchennych wysp.

Czytaj także: Płytki ceramiczne do kuchni: 20 pięknych kolekcji

Szkło jest modne, dekoracyjne, a także bardzo praktyczne. Jest łatwe do czyszczenia i nie chłonie zabrudzeń. Szkło w kuchni sprawia, że pomieszczenie nabiera lekkości i nowoczesności. Oprócz wielu zalet, materiał ten pełni także funkcję dekoracyjną w kuchni. Szkło nad blatem to rozwiązanie, które nada przestronności naszemu wnętrzu i będzie przyciągać uwagę.

Zobacz również: Nowoczesny salon: 20 pięknych projektów

Kolejnym popularnym materiałem są fototapety - tu możemy zdecydować się na gotowe propozycje producentów, jak również wybrać własne fotografie i zamówić tapetę z własnym pomysłem. Wybrane fotografie możemy zalaminować też w szkle.

Beton architektoniczny czy cegła to materiały polecane miłośnikom nowoczesnych czy loftowych wnętrz. Z kolei zwolennicy ciepłych aranżacji mogą postawić na drewno - zwykle w postaci fornirowanych paneli.

Z kolei farby wodo- i plamoodporne będą ekonomicznym rozwiązaniem i pozwolą na zmianę aranżacji kuchni co kilka lat.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH