Ścianę nad blatem wykończono szlachetnym fornirem frake. Pięknie koresponduje on z frontami zabudowy kuchennej i kreuje w kuchni elegancki styl. Projekt: Agnieszka Ludwinowska. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Ścianę nad blatem wykończono szlachetnym fornirem frake. Pięknie koresponduje on z frontami zabudowy kuchennej i kreuje w kuchni elegancki styl. Projekt: Agnieszka Ludwinowska. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
08 marz 2016 10:27

Ściana nad blatem: tak urządzają Polacy

Ścianę nad blatem wykończyć można na wiele sposobów. Zobaczcie inspiracje z polskich domów!

Płytki ceramiczne, szkło lacobel, fototapeta, a może płyta MDF? To tylko niektóre z możliwości wykończenia ściany nad blatem. Polacy coraz chętniej eksperymentują z różnymi materiałami, fakturami i wzorami, sięgając po niekiedy mocno awangardowe rozwiązania.

Tradycyjne płytki ceramiczne nie dominują już nad powierzchnią roboczą, tak jak jeszcze kilka lat temu. Choć ciągle chętnie sięgamy po ceramikę (ma ona niepodważalne zalety, jest trwała, estetyczna, odporna na wilgoć), decydujemy się na nią w wersji bardziej dekoracyjnej. Sięgamy zatem po eleganckie mozaiki, płytki 3D czy produkty imitujące wyglądem tradycyjne kafle, z których kiedyś budowało się piece. 

Coraz popularniejsze staje się również wykańczanie ściany nad blatem materiałami, wprowadzającymi do wnętrza pewną surowość i industrialny klimat. Dlatego coraz częściej zobaczymy nad blatem naturalną cegłę i beton oraz ich imitacje. Tak wykonaną ścianę wystarczy zabezpieczyć dodatkowo np. przezroczystą taflą szkła. 

Nieprzerwaną popularność mają natomiast fototapety i kolorowy lacobel. Pozwalają w prosty sposób wprowadzić kolor i odrobinę fantazji do przestrzeni kuchni. Zwłaszcza fototapety dają wręcz nieograniczone możliwości - nad blatem możemy umieścić malowniczą panoramę wielkiego miasta, relaksujący widok górskich szczytów czy choćby kolaż rodzinnych zdjęć. 

Coraz modniejsze staje się również pokrywanie ściany nad blatem materiałem harmonizującym z wykończeniem frontów kuchennych. Płyta MDF z drewnianym dekorem może być naprawdę ciekawym akcentem w nowoczesnej kuchni. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH