Bateria marki Gessi i zlewozmywak Alveus świetnie pasują do oryginalnej mozaiki niemieckiej firmy Goldor Mosaico. Każdy plaster tej mozaiki ma taką samą ilość kolorów. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [6 zdjęć]

Bateria marki Gessi i zlewozmywak Alveus świetnie pasują do oryginalnej mozaiki niemieckiej firmy Goldor Mosaico. Każdy plaster tej mozaiki ma taką samą ilość kolorów. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 marz 2014 11:08

Ściana nad blatem w kuchni: kolorowa mozaika

W tej kuchni rządzi kolor. Mocny, wyraźny, dodający energii oraz pozytywnych wibracji. Czerń apetycznie łączy się z czerwienią i pełną żywych barw mozaiką. W takim wnętrzu po prostu chce się gotować bez końca.

Barwna, pełna energii kuchnia idealnie współgra stylistycznie z całym wnętrzem, gdzie także króluje kolor. Inny w salonie, sypialni i w łazienkach. Nie ma tu jednak miejsca na żaden kolorowy bałagan. Wręcz przeciwnie! Wnętrze jest spójne, zaprojektowane z niezwykłym wyczuciem barw i dbałością o każdy, nawet najmniejszy detal. Projektantka i zarazem właścicielka mieszkania Dorota Szafrańska kocha kolory i stonowanej, czystej bieli powiedziała zdecydowane NIE.

- Moje miejsce do życia pełne jest mocnych, żywych kolorów. Tym razem w projektowaniu nic mnie nie ograniczało i mogłam sobie poszaleć - podkreśla.

Kolorem wprowadziła magię do każdego pomieszczenia. Kuchnia płynnie łączy się z jadalnią, dzięki czemu tworzy otwartą, jasną przestrzeń, do której – za sprawą dużego okna – praktycznie o każdej porze dnia dociera dawka naturalnego światła. Mocny akcent kolorystyczny stanowią tu meble wykonane z czarnego, lakierowanego MDF-u. Proste, pozbawione ozdobników, a jednocześnie odważne i przyciągające spojrzenie. Dodają kuchni szyku i elegancji.

-„Od razu wiedziałam, że czarne meble będą tu idealnym rozwiązaniem. Nawet nie planowałam innych, mimo iż zawsze marzyłam o bieli połączonej z drewnem. Wnętrze jest pełne światła i czerń świetnie się tu czuje – opowiada projektantka.

Jak kostka Rubika

Ciemne meble doskonale współgrają z kolorową mozaiką, którą wykończone są ściany nad blatem. Dzięki niej kuchnia nabiera życia. Jest bardziej radosna, ciepła, energetyczna. Mozaikę w całości zaprojektowała właścicielka. Sama wybrała kolory i ich proporcje. Inspiracją stała się popularna i znana na całym świecie kostka Rubika.

Czerwona ściana

Przy wejściu do kuchni i w jadalni pojawia się kolejny silny akcent – czerwona ściana, której dynamiczny, intensywny kolor świetnie dopełnia czarną zabudowę. Nieco bardziej stonowana jest podłoga. Szary gres włoskiej firmy Viva Ceramica, zastosowany również w holu, subtelnie wtapia się w otoczenie. Ale ta kuchnia to nie tylko kolor. To także funkcjonalność i ergonomia, o której codziennie przekonują się domownicy.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH