Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Płytki oraz dekory ze zwierzątkami pochodzą z oferty marki Cerim i nawiązują do sielskich kafelków często spotykanych na włoskiej prowincji. Fot. Bartosz Jarosz.

Płytki oraz dekory ze zwierzątkami pochodzą z oferty marki Cerim i nawiązują do sielskich kafelków często spotykanych na włoskiej prowincji. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 17 gru 2010 13:41 (aktualizacja: 18 lut 2014 16:19)

Sielska kuchnia: malowane drewniane meble

Nie bez kozery kuchnia, zaaranżowana w letniskowym domu na Mazurach, została potraktowana po sielsku. Drewniane rustykalne meble zestawiono tu z charakterystycznymi kafelkami.

Okolica, w jakiej znajduje się dom, ale też jego (letniskowe) przeznaczenie, zobowiązały do pewnych lokalnych odwołań. Wszak kuchnia mieści się w willi położonej w niewielkim miasteczku i to z bezpośrednim dostępem do malowniczego jeziora.

Jej aranżację właściciele powierzyli projektantce Agnieszce Kubasik, która od początku do końca czuwała nad realizacją tego wnętrza. Wiele elementów wyszło wręcz spod jej ręki. Począwszy od pomysłu na meble z drewna i płyty fornirowanej (uwagę przyciągają pięknie rzeźbione i wycinane elementy u szczytu szafek) wykonane przez stolarza. Aż po spoczywający na nich blat z płytek ceramicznych (firmy Cerim).

Te same kafelki możemy również podziwiać na ścianach; z tym wyjątkiem, że dodatkowo ozdobiono je zwierzęcymi dekorami. Projektantka przeniosła je także na obudowę okapu poprzez namalowanie na niej słodkiej parki kaczuszek.

Drewniane malowane meble do kuchni

Ta – i tak jasna – kuchnia, której najmocniejszym akcentem są drewniane malowane meble, została wręcz doświetlona za pomocą tynku strukturalnego. Agnieszka Kubasik wykonała go samodzielnie, co sprawia, że jej projekty są bardzo charakterystyczne.

– Poza projektowaniem z przyjemnością wykonuję różnego rodzaju dekoracje, jak malowidła, mozaiki, struktury, formowaną własnoręcznie i wypalaną ceramikę. Do realizowanych projektów, tak jak w tym domu, staram się wplatać pewne oryginalne elementy dekoracyjne, niepowtarzalne i charakterystyczne dla danego wnętrza –nadmienia Agnieszka Kubasik.

Oświetlenie w stylu retro

Ten fakt potwierdzają elementy wyposażenia, pieczołowicie przez nią dobierane, jak retro żyrandol i kinkiet zainstalowane w strefie jadalnianej (gdzie porannym posiłkom towarzyszy widok pobliskiego jeziora). Tu nawet osłona karnisza nie jest przypadkowa – to stylowa kontynuacja zabudowy meblowej. Część rzeczy, aby w pełni „czuć się u siebie”, wybrali właściciele, ale po konsultacji z projektantką. Stąd też ta kuchnia jest całkowicie spójną przestrzenią z wyrazistym sielskim klimatem.

PROJEKTANT

Agnieszka Kubasik

Agnieszka Kubasik

WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA