W aranżacji nowoczesnej kuchni wykorzystano czarno-biały zestaw barw oraz metaliczne dodatki. Połysk lakierowanych frontów dodaje zabudowie elegancji. Fot. Monika Filipiuk-Obałek.

Zobacz galerię [7 zdjęć]

W aranżacji nowoczesnej kuchni wykorzystano czarno-biały zestaw barw oraz metaliczne dodatki. Połysk lakierowanych frontów dodaje zabudowie elegancji. Fot. Monika Filipiuk-Obałek.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
14 sie 2012 10:52

Słynny duet - czerń i biel

Zazwyczaj występują razem i zawsze przyjmowane są owacyjnie. Czerń i biel – kultowy zestaw barw - zagrały główne role w aranżacji tej nowoczesnej kawalerki.

Chociaż kuchnia jest niewielka i często „odpoczywa” od gotowania przyjmując bardziej reprezentacyjną rolę, to pod względem funkcjonalności i ergonomii nie ustępuje pomieszczeniom kuchennym przeznaczonym do systematycznego przyrządzania posiłków. Klasyczna forma zabudowy w kształcie litery L uwzględnia wszystkie kuchenne strefy, a niewielką powierzchnię przechowywania w dolnej części zabudowy z powodzeniem rekompensują szafki górne. Dla wygody i bezpieczeństwa użytkowania zrezygnowano w nich z typowych uchwytów, mimo to otwierają się w tradycyjny sposób.

Rolę uchwytu pełni specjalne podcięcie w dolnych wieńcach szafek, w które można wsunąć dłoń; wystarczy uchwycić front, aby otworzyć szafkę. Fronty szafek dolnych z kolei otwierane są za pomocą uchwytów krawędziowych w postaci aluminiowych listew. Podobnie jak cokół w kolorze aluminium, efektownie wyróżniają się na tle czarnych, lakierowanych frontów z MDF-u. Znajdujący się pod blatem fragment dolnej zabudowy - z otwartymi półkami – zdaje się podtrzymywać barek śniadaniowy, który zamyka strefę kuchni, a tym samym potęguje efekt kontrastu, jaki daje zestawienie achromatycznych barw.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Gość, 2013-06-06 12:23:57

    a gdzie przepraszam lodówka?

POLECAMY W SERWISACH