Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

W aranżacji nowoczesnej kuchni wykorzystano czarno-biały zestaw barw oraz metaliczne dodatki. Połysk lakierowanych frontów dodaje zabudowie elegancji. Fot. Monika Filipiuk-Obałek.

W aranżacji nowoczesnej kuchni wykorzystano czarno-biały zestaw barw oraz metaliczne dodatki. Połysk lakierowanych frontów dodaje zabudowie elegancji. Fot. Monika Filipiuk-Obałek.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 14 sie 2012 10:52 (aktualizacja: 27 gru 2013 12:50)

Słynny duet - czerń i biel

Zazwyczaj występują razem i zawsze przyjmowane są owacyjnie. Czerń i biel – kultowy zestaw barw - zagrały główne role w aranżacji tej nowoczesnej kawalerki.

Chociaż kuchnia jest niewielka i często „odpoczywa” od gotowania przyjmując bardziej reprezentacyjną rolę, to pod względem funkcjonalności i ergonomii nie ustępuje pomieszczeniom kuchennym przeznaczonym do systematycznego przyrządzania posiłków. Klasyczna forma zabudowy w kształcie litery L uwzględnia wszystkie kuchenne strefy, a niewielką powierzchnię przechowywania w dolnej części zabudowy z powodzeniem rekompensują szafki górne. Dla wygody i bezpieczeństwa użytkowania zrezygnowano w nich z typowych uchwytów, mimo to otwierają się w tradycyjny sposób.

Rolę uchwytu pełni specjalne podcięcie w dolnych wieńcach szafek, w które można wsunąć dłoń; wystarczy uchwycić front, aby otworzyć szafkę. Fronty szafek dolnych z kolei otwierane są za pomocą uchwytów krawędziowych w postaci aluminiowych listew. Podobnie jak cokół w kolorze aluminium, efektownie wyróżniają się na tle czarnych, lakierowanych frontów z MDF-u. Znajdujący się pod blatem fragment dolnej zabudowy - z otwartymi półkami – zdaje się podtrzymywać barek śniadaniowy, który zamyka strefę kuchni, a tym samym potęguje efekt kontrastu, jaki daje zestawienie achromatycznych barw.

PROJEKTANT

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA