W otwartej przestrzeni, dzięki oryginalnie zaaranżowanej wyspie, kuchnia stanowi wyraźną, samoistną bryłę. Powtarzające się w dziennej strefie domu motywy to m.in. nastrojowe plakaty Rafała Olbińskiego oraz lampy o industrialnym wzornictwie. Fot. Monika Filipiuk.

Zobacz galerię [7 zdjęć]

W otwartej przestrzeni, dzięki oryginalnie zaaranżowanej wyspie, kuchnia stanowi wyraźną, samoistną bryłę. Powtarzające się w dziennej strefie domu motywy to m.in. nastrojowe plakaty Rafała Olbińskiego oraz lampy o industrialnym wzornictwie. Fot. Monika Filipiuk.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Spełnione marzenia

Właściciele tego domu wybrali model „wszystko w jednym”, z wyspą kuchenną jako centrum ich prywatnego świata. W połączonej przestrzeni salonu, jadalni i kuchni jest bardzo ważna i wielofunkcyjna.

Właściciele domu najbardziej cenią sobie wspólnie spędzany czas. Nie tylko na przyjemnościach, zabawach z córkami, ale także podczas domowych obowiązków. Marzyli więc o przestrzeni, która zapewniałaby komfort przy codziennych zajęciach, a jednocześnie pozwalała czuć się zawsze razem. Nie było wątpliwości, że kuchnia, jadalnia i salon będą jednym wnętrzem. Dolna kondygnacja trzypoziomowego segmentu zaprojektowana została zatem jako otwarte wnętrze o kilku przenikających się funkcjach. Tutaj można odpocząć, przygotować i zjeść wspólny obiad, a czasem także zaprosić znajomych na drinka przy barze.

Kuchenny zakątek zorganizowała wyspa. Pozwoliła na wygodne i ergonomiczne rozmieszczenie wszystkich urządzeń, stworzyła także miejsce, które łącząc różne funkcje stało się prawdziwym centrum domowego życia. Bryła wyspy to długi prostopadłościan zwieńczony z obu stron sięgającymi sufitu, wydatnymi filarami. Jej długość odpowiada, usytuowanemu wzdłuż ściany, ciągowi zabudowy. Przykrywający szafki stojące (fornirowane bielonym dębem) blat jest głównym miejscem roboczym, tutaj też znajduje się zlewozmywak i zabudowana zmywarka. Szafki wiszące mają szklane fronty ujęte w aluminiowe ramki. Szkłem pokryta została także ściana nad blatem.Oryginalności temu układowi dodaje, zbudowana z płyt gipsowo-kartonowych, „rama” w czekoladowym odcieniu. Strefa gotowania z płytą ceramiczną i piekarnikiem zajęła centralną część wyspy. Od strony salonu, miejsce usytuowania płyty grzejnej zdradza jedynie stalowy okap, przesłania ją bowiem podwyższony blat baru – ulubione miejsce towarzyskich spotkań w tym domu.

Właściciele ponad wszystko cenią sobie harmonię, a autorka projektu, wybierając materiały i kolory, w perfekcyjny sposób połączyła naturalność z nutką nowoczesnej nonszalancji. Rolę tła pełnią stonowane brązy i beże. Cegła strukturalna, fornir dębowy w dwóch wydaniach: bielonym i barwionym na orzech, szkło i stal urządzeń AGD oraz naturalne płytki gresowe – to materiały użyte w tej kuchni. Całość dopełnia oświetlenie, zarówno to funkcjonalne – halogeny w suficie podwieszanym i nad szafkami wiszącymi, jak i dekoracyjne – ukryte za szkłem świetlówki nad blatem roboczym i we wnęce utworzonej w bryle wyspy.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Zainteresowana, 2011-08-08 22:40:21

    Fajne nowatorskie odważne super

POLECAMY W SERWISACH