Szafki stojące tworzą kształt litery „L”. Wysoka zabudowa mieści w sobie m.in. piekarnik, mikrofalówkę i lodówkę z frontami w kolorze inox. Duże okno osłania zgrana kolorystycznie roleta. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Szafki stojące tworzą kształt litery „L”. Wysoka zabudowa mieści w sobie m.in. piekarnik, mikrofalówkę i lodówkę z frontami w kolorze inox. Duże okno osłania zgrana kolorystycznie roleta. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Strefowanie tonacjami

W nowoczesnym wnętrzu, zdominowanym przez jasne barwy i naturalne światło, kuchnia stanowi wyrazisty akcent kolorystyczny. Jej aranżacja nie odbiega jednak od idei przyświecającej całemu projektowi – ważne są przestrzeń, prostota, ale i wrażenie przytulności.

Jednorodzinny dom stał od wielu lat niewykończony. Nie dziwi więc, że właściciele postanowili unowocześnić jego wnętrze – dodać świeżości, elegancji, niestandardowych rozwiązań i polotu. Nastawili się przede wszystkim na otwarcie przestrzeni oraz wdzięczne, delikatne barwy. Zrezygnowali z tradycyjnych drzwi pomiędzy pomieszczeniami na rzecz kwadratowych wycięć w ściankach działowych. Wysokie, warstwowe sufity pomalowane zostały na kolor zgaszonej bieli, takie same są także ściany. Projektantka zaproponowała, aby strefie kuchni i reprezentacyjnej jadalni nadać nieco ciemniejsze tony i podkreślić mimo wszystko ich odrębność.

Jadalnię – znajdującą się w obrębie salonu – wyznacza podłoga z desek parkietowych w odcieniach od gorzkiej czekolady do pomarańczowego brązu. Jej wyposażenie to elegancki komplet mebli jadalnianych o barwie przyćmionej sepii i zdobiące ścianę trzy abstrakcyjne obrazki. Kuchnia ma kształt prostokąta. Na wprost wejścia, pod oknem, zaaranżowana została strefa stolika śniadaniowego. Dalszą część wypełnia zabudowa meblowa z drzwiczkami fornirowanymi drewnem wenge i blatami roboczymi z jasnego granitu. Przy jednej ze ścian stanęły wysokie szafy z wbudowanymi urządzeniami AGD, naprzeciw – ciąg szafek stojących z umieszczoną na skraju płytą grzewczą, między nimi – pod oknem – łącznik z niskich szafek. Tutaj znajdują się dwie podwieszane komory zlewozmywaka oraz zmywarka. Całość tworzy funkcjonalną przestrzeń działań kulinarnych o ciepłym, a jednocześnie eleganckim obliczu.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Zainteresowana, 2011-08-08 21:33:27

    Elegancka. wygodna, funkcjonalna, idealna

POLECAMY W SERWISACH