Okrągły stolik śniadaniowy i krzesła rozpoczynają kuchenną zabudowę. Z reprezentacyjnej jadalni widoczne są stylowy kredens i półki na porcelanę.
 Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Okrągły stolik śniadaniowy i krzesła rozpoczynają kuchenną zabudowę. Z reprezentacyjnej jadalni widoczne są stylowy kredens i półki na porcelanę. Fot. Bartosz Jarosz.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
17 cze 2009 12:35

Stylowe związki

Klasa i urok wzorów z przeszłości lecz w nowoczesnych konturach – w tak wybornym towarzystwie wyraziste kolory kuchni czują się wyśmienicie. Pomarańczowy oraz żółty to mistrzowie ponoszenia temperatury i zaostrzania apetytu na pozytywne emocje.

Stylowo zaprojektowana i urządzona rezydencja ma wiele elementów nawiązujących do klasycyzmu. Nie są to jednak ani repliki z historii, ani oryginały. Tu najważniejsze były inspiracja ponadczasowym wzornictwem i uchwycenie klimatu reprezentacyjnej siedziby, ciepłej oraz rodzinnej. Klasyczne detale, jak pionowe kanele (żłobkowania) czy rozety, przewijają się w wystroju całego domu. W holu dekorują szerokie drzwi do jadalni i salonu, widoczne są także na kredensie w kuchni czy abażurach lamp. Kuchnia to pomieszczenie dalszego planu, półotwarte na salon i jadalnię. Od ich strony oraz wejścia do domu widoczna jest jedynie niewielka część kuchennego wnętrza – stylowy kredens i półeczki z kolekcją porcelany. Pomarańczowa plama ciekawie zamyka perspektywę, ocieplając luksusowy monumentalizm jadalni.

Zabudowa kuchni to meble proste i bardzo pojemne. Kierunek na nowoczesność wyznaczają także stalowe elementy – cokoły, uchwyty szafek, zlewozmywak oraz wykończenie inox urządzeń AGD. Nie ma tutaj ani jednej górnej szafki – właściciele uznali je za zbędne. Pojawiły się natomiast półeczki, z punktowymi lampkami oświetlającymi blaty robocze. W nowoczesność wpleciono jednak stylowe cytaty, jak choćby szprosy okien, koronkowe firanki, wyeksponowana ręcznie malowana porcelana. Na podwieszanym suficie zainstalowany został rząd lamp firmy Erco. Meble i blaty są wykonane z litego drewna. Przez warstwę pomarańczowej powłoki przebija się struktura słojów, uszlachetniająca i stylizująca wystrój. Pomarańcz, połączony z żółtym odcieniem, obecny jest także na ścianach. Tu kolorystyczne warunki dyktują kafelki z oferty Ceramica Vogue. Emocje słonecznych barw wyciszają szarości marmurowej posadzki, łączące kuchnię z reprezentacyjnym parterem.

WASZE KOMENTARZE (3)

DODAJ KOMENTARZ
 • Zainteresowana, 2011-07-14 18:52:00

  Bardzo pozytywny kolor
 • Marina7, 2009-06-24 15:45:59

  swietny pomysł na ni to luksfery, ni to okiennice w kwestii drzwi - bardzo kolonialny klimacik !
 • placebo, 2009-06-22 14:54:14

  po raz pierwszy nie zareagowałam alergicznie na pomarańcz. Jestem pod wrażeniem tego ciepłego wnętrza

POLECAMY W SERWISACH