Biel tonizuje i dodaje oddechu. Jest totalna! Nawet drobne AGD, jak toster firmy Philips, jest w tym kolorze. Dla kontrastu – czarna lodówka side by side firmy Whirlpool. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [7 zdjęć]

Biel tonizuje i dodaje oddechu. Jest totalna! Nawet drobne AGD, jak toster firmy Philips, jest w tym kolorze. Dla kontrastu – czarna lodówka side by side firmy Whirlpool. Fot. Bartosz Jarosz.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
13 kwi 2010 15:05

Światła Nowego Jorku

Klimat tętniącego życiem, nadmorskiego miasta udzielił się w aranżacji kuchni. Zarażona nowoczesnością, industrialnymi rozwiązaniami i blaskiem ulic sprzyja ruchliwej, rodzinnej atmosferze. A z drugiej strony, oferuje również sporą dawkę ukojenia.

Apartamenty Na Polanie wybudowane przez firmę Ekolan to osiedle w pobliżu Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Rozpościera się stąd widok na panoramę Gdyni i Sopotu. Bliskość miasta jest idealnie dopełniona zaciszem polany; jednym słowem – feng shui.

Apartament, wykorzystując ogromne tafle okien, jest doskonale doświetlony światłem dziennym, daje poczucie przestrzeni i otwartości na to, co na zewnątrz: majaczące na horyzoncie miasto i nieco bliżej ogrody oraz dziedzińce.

Umowny podział

Sercem apartamentu jest przestrzeń kuchni, jadalni, salonu i gabinetu skupiająca życie rodzinne. Spora powierzchnia jedynie umownie podzielona jest na te cztery strefy.

Ulokowana w sporej wnęce kuchnia wyposażona jest w białe, nowoczesne meble z laminatu. Z jasną zabudową kontrastuje nowoczesny sprzęt AGD, szczególnie czarna lodówka side by side Whirlpool oraz górujący nad resztą okap „Manhattan” z linii „Mirabilia” marki Falmec. Szczególnie ten drugi, z wymienionych sprzętów, poza funkcjonalnością, robi wrażenie designem – szklane elementy z dekorem à la wieżowce są podświetlone – taki kuchenny „neon”.

Dwustopniowa wyspa

Wyspa kuchenna jest dwustopniowa. Na niższym poziomie, niewidocznym od strony salonu, można przygotowywać dania, a chaos towarzyszący gotowaniu, nie będzie widoczny siedzącym przy stole w jadalni gościom. Na wyższym blacie można serwować dania lub po prostu ustawić dekoracyjne naczynia czy zioła w donicach.

Nietypowym rozwiązaniem jest wmontowanie telewizora we wnękę frontu wyspy. Domownicy czekający na kolację mogą jednocześnie śledzić postępy w kuchni i to, co się dzieje na szklanym ekranie. W jednym czasie, podczas różnych czynności, rodzina może być razem.

Ciekawa oprawa

Kuchnia ma ciekawą oprawę. Z jednej strony hiszpańskie, dekoracyjne lustro w drewnianej ramie, która dzieli zwierciadło na kilkanaście małych lusterek, a z drugiej – sporych rozmiarów akwarium. Ładne detale i domowa hodowla rybek dopełniają nowoczesną całość, dodając jej klimatu i indywidualności.

Jadalnię, zarysowaną na tle fototapety z panoramą Nowego Jorku, tworzą szklany stół na aluminiowych nogach oraz zestaw sześciu krzeseł w czarnej skórze. Kącik jadalniany oświetla prosta lampa-listwa o industrialnej stylistyce „Teres” Lirio.

WASZE KOMENTARZE (3)

DODAJ KOMENTARZ
 • Zainteresowana, 2011-07-14 18:27:05

  Cudny okap
 • www.projektywnetrza.pl, 2010-06-02 11:13:44

  Brawo daje piątkę temu wnętrzu, piękne.
 • g.malag@gaba.pl, 2010-04-19 17:02:42

  Zdecydowanie - tak!

POLECAMY W SERWISACH