Ciekawe połączenie kolorów i oryginalne fronty meblowe odpowiadają za efektowny wygląd kuchni. Jej funkcjonalność gwarantuje duży blat roboczy z czarnego granitu oraz nowoczesne AGD: piekarniki, płyta grzejna i okap marki Siemens. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Ciekawe połączenie kolorów i oryginalne fronty meblowe odpowiadają za efektowny wygląd kuchni. Jej funkcjonalność gwarantuje duży blat roboczy z czarnego granitu oraz nowoczesne AGD: piekarniki, płyta grzejna i okap marki Siemens. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
14 wrz 2011 09:57

Szafki kuchenne w dwóch kolorach: modne pomysły

Smakowity duet ciepłego brązu i soczystej czerwieni stał się punktem wyjścia dla projektu kuchni, która poza swoją podstawową funkcją, związaną z przygotowaniem posiłków, stała się także centrum życia rodzinnego. W takim otoczeniu doskonale smakują wspólne śniadania, a rozmowy przy kolacji przeciągają się do późna...

Liczne, amarantowoczerwone akcenty przyciągają uwagę już od progu, najmocniejszy – w postaci tapety – nie tylko ożywia i wyróżnia wnętrze, ale także czyni je zaskakująco przytulnym.

Zabudowa kuchenna w dwóch kolorach

Niezwykle oryginalna, a zarazem funkcjonalna zabudowa kuchenna wyróżnia się dwukolorowymi frontami szafek górnych: w dwóch trzecich wysokości fronty zmieniają się z drewnianych płaszczyzn wenge w witryny z czerwonym obramowaniem (jeden z frontów pozostał pełny, ale także dwukolorowy). Pas czerwonolicych szuflad ożywia także dolną część zabudowy, a system bezuchwytowy (w dolnych szafkach – ryflowania) pozwala nacieszyć oko kolorem i formą mebli.

Czekoladowy i malinowy: smakowity duet

Za sprawą sporej powierzchni pomieszczenia możliwe było wydzielenie strefy jadalni, z której na co dzień korzystają domownicy. Ściana, przy której umieszczono stół, uzyskała niezwykle efektowny i dekoracyjny charakter dzięki tapecie w intensywnym, malinowym odcieniu oraz drewnianemu ekranowi z wnękami, który został odsunięty od ściany i podświetlony na całym obwodzie.

We wnękach można wyeksponować dekoracyjne drobiazgi. Kuchnia w takim wydaniu spełniła oczekiwania pani domu, której zależało na funkcjonalności wnętrza, dużej powierzchni blatu roboczego oraz dużych, przestronnych szafach. Zaaranżowana jadalnia, stanowiąca centralną część kuchni, dopełniła oczekiwania całej rodziny.

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • wrona, 2013-08-06 11:58:02

    Bardzo podobają mi się czerwono- brązowe kuchnie ale może być za ciemno. Możemy to wszystko rozświetlić zakładając odpowiednie oświetlenie do kuchni. Warto więc zrobić ściany wg. naszego gustu a montując odpowiednie lampy dodać elegancji naszej kuchni.
  • PIXERS, 2011-10-11 12:55:00

    może jakaś fototapeta do ożywienia klimatu? tak tu elegancko...

POLECAMY W SERWISACH