Większość kuchennych sprzętów jest ukryta, stąd wrażenie lekkości i przestrzeni. W ramie z orzecha amerykańskiego znajduje się lodówka, obok – piekarniki (Siemens i Miele), po obu stronach – wysuwane carga. Fot. Monika Filipiuk.

Zobacz galerię [7 zdjęć]

Większość kuchennych sprzętów jest ukryta, stąd wrażenie lekkości i przestrzeni. W ramie z orzecha amerykańskiego znajduje się lodówka, obok – piekarniki (Siemens i Miele), po obu stronach – wysuwane carga. Fot. Monika Filipiuk.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
13 maj 2011 10:34

Szafki na wysoki połysk. Duet z orzechowym fornirem

Jasne kolory, szlachetne materiały, przestrzeń i widok na las. Takie otoczenie zachęca nie tylko do kulinarnych zmagań, serwowania posiłków, ale także spędzania wolnego czasu i do... pracy

Funkcjonalna kuchnia z wyspą pośrodku dzieli przestrzeń parteru z jadalnią i salonem. Nie ma tu drzwi separujących poszczególne pomieszczenia, mimo to strefy są wyraźnie określone. Kuchnię od jadalni oddziela wysoki mebel pełniący też funkcję swoistej ścianki działowej.

Kuchnia sprytnie oddzielona od jadalni

Stanowi on zarówno wyposażenie kuchni, jak i jadalni: od strony kuchni w jego wnękach znajdują się telewizor i ekspres do kawy, a od strony jadalni mebel przybrał formę kredensu – w przeszklonych szafkach można wyeksponować naczynia. Kominek – także o dwustronnej formie – oddziela jadalnię od części wypoczynkowej salonu.

W minimalistycznym, nowoczesnym wnętrzu panuje wrażenie harmonii, lekkości i porządku. Jednak pomimo przewagi jasnych kolorów, błyszczących, gładkich powierzchni i nieobecności elementów stricte dekoracyjnych, pomieszczenie nie sprawia wrażenia chłodnego.

Kuchnia z lakierowanymi frontami szafek

Lakierowane fronty, ściany i kamienna okładzina przybrały ciepły odcień écru. Naturalna, surowa powierzchnia łupku także daleka jest od zimnej gładkości polerowanych kamieni. Wszystkie kuchenne sprzęty i akcesoria zostały ukryte w kuchennej zabudowie lub odsunięte na drugi plan, nawet tradycyjne uchwyty meblowe ustąpiły miejsca niewidocznym ryflowaniom.

Wszystkie te zabiegi potęgują efekt spójności, a wnętrze sprawia wrażenie obrazu o idealnej kompozycji. Kuchnia wydaje się być stworzona to tego, aby właśnie tu krzyżowały się drogi domowników, którzy nie tylko mogą realizować swoje kulinarne pasje, ale także oddać się chwili relaksu, czy odpowiedzieć na pilne e-maile, a także zorganizować spotkanie z przyjaciółmi, dzięki bliskiemu sąsiedztwu jadalni.

WASZE KOMENTARZE (3)

DODAJ KOMENTARZ
 • Zainteresowana, 2011-07-14 18:18:16

  Super. Jak dla mnie idealne
 • es, 2011-06-25 20:07:13

  No rzeczywiscie taki projekt kuchni wyglada super.Ja zreszta bardzo lubie takie nowoczene i z duza przestrzenia.Bardzo mi sie podobaja.
 • ulka, 2011-06-09 15:32:09

  Ja jestem fanka takich otwartych przestrzeni przynajmniej w kuchni.Zupełnie inaczej sie wówczas nawet je posiłek.

POLECAMY W SERWISACH