Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Kuchnia sąsiaduje bezpośrednio z salonem i holem. Uwagę przykuwa niezwykła podłoga ze szkła i dolomitów. Fot. Bartosz Jarosz.

Kuchnia sąsiaduje bezpośrednio z salonem i holem. Uwagę przykuwa niezwykła podłoga ze szkła i dolomitów. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 25 lis 2011 09:44 (aktualizacja: 27 gru 2013 11:30)

Szkło powiększające w kuchni

W przypadku małej kuchni nie ma wyjścia – trzeba uciec się do sztuczek. I nikt nie będzie miał za złe małej manipulacji czy wywołania optycznej iluzji, jeżeli w efekcie kuchnia stanie się dwa razy większa.

Niewielki metraż kuchni rekompensuje jego lokalizacja w przedwojennej kamienicy w centrum Sopotu oraz wyjątkowy klimat. Tworzą go m.in. inspirowane nadmorskim krajobrazem, wyjątkowe podłogi ze szklanych tafli, pod którymi widać, pokrywające posadzkę, białe dolomity. A ponieważ jego zapracowani mieszkańcy zwykle jadają na mieście, mała kuchnia służy do gotowania jedynie od czasu do czasu. Mimo to, warto było sięgnąć po kilka dekoratorskich sztuczek, dzięki którym wnętrze wydaje się większe, oraz praktycznych rozwiązań poprawiających jego funkcjonalność.

Lakierowane tafle MDF-u, z których wykonane zostały meble kuchenne, odbijają światło, optycznie powiększają i rozświetlają przestrzeń. Jednak największa w tym zasługa lustra umieszczonego pośrodku jednej ze ścian, w którym odbija się cała kuchenna zabudowa. Pomieszczenie wydaje się większe, a same ściany – szersze. Ściana z lustrem została wykończona tapetą z motywem kwiatowym, a jej kolory odpowiadają kolorom mebli. Zabudowa kuchenna, której lekkości dodaje aluminiowy cokół, mieści wszystko to, co w kuchni niezbędne, ale ukrywa także (w jednej szuflad) dodatkowy, wysuwany blat – idealny do szybkich śniadań czy przygotowywania przekąsek. Mała kuchnia jest funkcjonalna, a dzięki odważnej kolorystyce - pełna energii. Nie brakuje jej również światła – lampa sufitowa oraz dodatkowe oświetlenie podszafkowe odbijają się w lustrze. Także szklane, transparentne drzwi oddzielające kuchnię od salonu nie stanowią radykalnej bariery, a po zamknięciu nie zatrzymują światła wpadającego przez okno w salonie.

PROJEKTANT

Agnieszka Hajdas-Obajtek

ArteDizain

WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA