Kuchnia sąsiaduje bezpośrednio z salonem i holem. Uwagę przykuwa niezwykła podłoga ze szkła i dolomitów. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [3 zdjęć]

Kuchnia sąsiaduje bezpośrednio z salonem i holem. Uwagę przykuwa niezwykła podłoga ze szkła i dolomitów. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
25 lis 2011 09:44

Szkło powiększające w kuchni

W przypadku małej kuchni nie ma wyjścia – trzeba uciec się do sztuczek. I nikt nie będzie miał za złe małej manipulacji czy wywołania optycznej iluzji, jeżeli w efekcie kuchnia stanie się dwa razy większa.

Niewielki metraż kuchni rekompensuje jego lokalizacja w przedwojennej kamienicy w centrum Sopotu oraz wyjątkowy klimat. Tworzą go m.in. inspirowane nadmorskim krajobrazem, wyjątkowe podłogi ze szklanych tafli, pod którymi widać, pokrywające posadzkę, białe dolomity. A ponieważ jego zapracowani mieszkańcy zwykle jadają na mieście, mała kuchnia służy do gotowania jedynie od czasu do czasu. Mimo to, warto było sięgnąć po kilka dekoratorskich sztuczek, dzięki którym wnętrze wydaje się większe, oraz praktycznych rozwiązań poprawiających jego funkcjonalność.

Lakierowane tafle MDF-u, z których wykonane zostały meble kuchenne, odbijają światło, optycznie powiększają i rozświetlają przestrzeń. Jednak największa w tym zasługa lustra umieszczonego pośrodku jednej ze ścian, w którym odbija się cała kuchenna zabudowa. Pomieszczenie wydaje się większe, a same ściany – szersze. Ściana z lustrem została wykończona tapetą z motywem kwiatowym, a jej kolory odpowiadają kolorom mebli. Zabudowa kuchenna, której lekkości dodaje aluminiowy cokół, mieści wszystko to, co w kuchni niezbędne, ale ukrywa także (w jednej szuflad) dodatkowy, wysuwany blat – idealny do szybkich śniadań czy przygotowywania przekąsek. Mała kuchnia jest funkcjonalna, a dzięki odważnej kolorystyce - pełna energii. Nie brakuje jej również światła – lampa sufitowa oraz dodatkowe oświetlenie podszafkowe odbijają się w lustrze. Także szklane, transparentne drzwi oddzielające kuchnię od salonu nie stanowią radykalnej bariery, a po zamknięciu nie zatrzymują światła wpadającego przez okno w salonie.

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • basia, 2011-12-03 22:24:44

    Faktycznie znalezienie odpowiedniej inwestycji pod Warszawą nie jest takie proste. Z pośrednikiem szukałam ponad rok i nic, Teraz zaczęłam sama działać i znalazłam osiedle domów Villania. Jutro wybieram się je obejrzeć. Dam znać co i jak:)
  • Jola, 2011-12-01 12:52:46

    chyba nie miałabym chęci na takie kombinowanie. Wolę kupić dom, w którym będzie dużo przestrzeni i nie będę musiała przeszukiwać poradników, jak powiększyć kuchnię. Tylko jakos oferty osiedli pod warszawa są słabe. może ktoś z Was zna osiedla, które są inne niż te standardowe?

POLECAMY W SERWISACH