Biała zabudowa zapewnia sporo miejsca na przechowywanie.
Skrywa także
piekarnik (Samsung) oraz
lodówkę. Prosty stół IKEA
zestawiono z czarnymi krzesłami
inspirowanymi projektem
słynnego małżeństwa
Eamesów. Lampy nad stołem
– „Balder” Massive. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Biała zabudowa zapewnia sporo miejsca na przechowywanie. Skrywa także piekarnik (Samsung) oraz lodówkę. Prosty stół IKEA zestawiono z czarnymi krzesłami inspirowanymi projektem słynnego małżeństwa Eamesów. Lampy nad stołem – „Balder” Massive. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
29 kwi 2013 12:12

Towarzyska elegantka

Proste, gładkie formy i nad wyraz elegancki duet bieli i czerni. Do tego smaczki w detalach, urzekające niekiedy kobiecym pięknem. Kuchnia ta sprzyja spotkaniom z przyjaciółmi, ale zapewnia też spokój i harmonię podczas samotnych kulinarnych podróży.

Układ funkcjonalny mieszkania przeszedł istną rewolucję. Nie było innego wyjścia, jeśli miał spełniać wszystkie potrzeby właścicieli. Wnętrze zyskało bardziej otwarty, przestronny charakter. Wyraźnie zaznaczony został także podział na strefy. Kuchnia, będąca częścią wspólnej strefy dziennej, mimo iż jest otwarta nie pozostaje całkowicie na widoku. Od salonu oddziela ją wysoki barek, który z jednej strony zapewnia dodatkowy blat roboczy, gdzie można wypić filiżankę kawy lub zjeść szybkie śniadanie, z drugiej zaś pozwolił na „wielofunkcyjne” ustawienie stołu.

- Przy ustawionym wzdłuż barku stole zmieści około czterech osób, ale już poprzecznie – nawet siedem – podkreśla architekt Małgosia Mazur.

To ważne, bo nie ma tu tradycyjnej jadalni, a właścicielom zależało chociażby na jej namiastce. Mieszkanie jest niewielkie, więc kuchnia została zaprojektowana tak, by maksymalnie wykorzystać przestrzeń. Przechowywanie i blaty robocze miały tu priorytet. Stad wnętrze wypełnia cała masa zamkniętych, pojemnych szafek – wiszących (w jednej z nich jest zabudowany okap), oraz dolnych. Sporo miejsca wygospodarowano także w wysokiej zabudowie zajmującej praktycznie cała jedna ścianę. Znajdują się w niej m.in. piekarnik i lodówka. Ukrycie większości sprzętów pozwoliło na zachowanie harmonii kompozycji i nie przytłoczyło wizualnie kuchni. Podobnie zresztą jak proste w formie, otwierane bezuchwytowo meble. Lekkie fronty, wykonane z lakierowanego na wysoki połysk MDF-u, powiększają optycznie nieduża przestrzeń, a czarne akcenty, również w opcji na wysoki połysk, dodają jej eleganckiego, wytwornego charakteru.

To spokojne, monochromatyczne zestawienie barw ożywiają mocniejsze dodatki – designerskie krzesła inspirowane projektem słynnego małżeństwa Eamesów, lampy, pięknie lśniąca szklana mozaika oraz konsekwentnie zastosowane w całym mieszkaniu obrazy eksponujące kobiece piękno. To klimatyczne, nastrojowe zdjęcia rosyjskiej graczki i fotografki, które zachwyciły właścicieli i doskonale wpisały się w nowoczesna stylistkę. Proste zasłony (typu spaghetti) dodały kuchni przytulności i to one stały się przysłowiowa kropkę nad „i”.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH