Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Czarny kontur wprowadza dynamikę i kontrast do czerwonej reszty. Kolor nocy pojawia się pod postacią blatu z granitu „Nero Zimbabwe” i dobranej do niego płyty grzewczej marki Teka. Fot. Bartosz Jarosz.

Czarny kontur wprowadza dynamikę i kontrast do czerwonej reszty. Kolor nocy pojawia się pod postacią blatu z granitu „Nero Zimbabwe” i dobranej do niego płyty grzewczej marki Teka. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 21 marz 2011 12:06 (aktualizacja: 27 gru 2013 11:24)

Truskawkowy zawrót głowy

Mieszkanie młodego małżeństwa z dwójką dzieci – samo w sobie jest radosną przestrzenią: barwną, przepełnioną zabawami i śmiechem dziewczynek. Z ogromnych okien, wysokiego na 5,5 metra salonu, widać morze – ale nie jest to jedyna atrakcja.

Projektant Michał Mikołajczak postarał się o wygodne, dostosowane do wymagań rodziny, ale nienudne rozwiązania. W salonie postawiono na subtelną, waniliową kolorystykę, z którą kontrastuje czerwona i mocna w wyrazie kuchnia. Wysokość kuchni nie odbiega już od normy, nad nią bowiem – na antresoli – wygospodarowano przestrzeń na gabinet, wyposażony w meble w kolorze wenge. W strefie kuchennej można było więc zaszaleć z racji na ciepłe, neutralne tło. Pani domu – Dorota, od początku wiedziała, że czerwona kuchenna zabudowa to strzał w dziesiątkę. Lubi gotować i w tak energetycznym otoczeniu robi to z przyjemnością. Zadanie ułatwiają jej sprzęty AGD do zabudowy.

Niewielka przestrzeń, ale zorganizowana co do centymetra, sprawia, że zawsze wszystko jest pod ręką, a szafki i szuflady kryją wszelkie drobiazgi – dzięki czemu panuje tu poczucie ładu. Nawet kiedy smaży naleśniki ze słodkimi nadzieniami dla dziewczynek, w salonie panuje niezmącony ład. Część robocza kuchni jest bowiem przysłonięta półścianką. Z perspektywy sofy czy jadalni, kulisy pracy przy płycie grzewczej są niewidoczne. Rozwiązanie cenne szczególnie, gdy zaprosi się gości, kuchnia ma zawsze charakter reprezentacyjny – widać tylko to, co zaplanował architekt!

PROJEKTANT

WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA