Czarny kontur wprowadza dynamikę i kontrast do czerwonej reszty. Kolor nocy pojawia się pod postacią blatu z granitu „Nero Zimbabwe” i dobranej do niego płyty grzewczej marki Teka. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [6 zdjęć]

Czarny kontur wprowadza dynamikę i kontrast do czerwonej reszty. Kolor nocy pojawia się pod postacią blatu z granitu „Nero Zimbabwe” i dobranej do niego płyty grzewczej marki Teka. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
21 marz 2011 12:06

Truskawkowy zawrót głowy

Mieszkanie młodego małżeństwa z dwójką dzieci – samo w sobie jest radosną przestrzenią: barwną, przepełnioną zabawami i śmiechem dziewczynek. Z ogromnych okien, wysokiego na 5,5 metra salonu, widać morze – ale nie jest to jedyna atrakcja.

Projektant Michał Mikołajczak postarał się o wygodne, dostosowane do wymagań rodziny, ale nienudne rozwiązania. W salonie postawiono na subtelną, waniliową kolorystykę, z którą kontrastuje czerwona i mocna w wyrazie kuchnia. Wysokość kuchni nie odbiega już od normy, nad nią bowiem – na antresoli – wygospodarowano przestrzeń na gabinet, wyposażony w meble w kolorze wenge. W strefie kuchennej można było więc zaszaleć z racji na ciepłe, neutralne tło. Pani domu – Dorota, od początku wiedziała, że czerwona kuchenna zabudowa to strzał w dziesiątkę. Lubi gotować i w tak energetycznym otoczeniu robi to z przyjemnością. Zadanie ułatwiają jej sprzęty AGD do zabudowy.

Niewielka przestrzeń, ale zorganizowana co do centymetra, sprawia, że zawsze wszystko jest pod ręką, a szafki i szuflady kryją wszelkie drobiazgi – dzięki czemu panuje tu poczucie ładu. Nawet kiedy smaży naleśniki ze słodkimi nadzieniami dla dziewczynek, w salonie panuje niezmącony ład. Część robocza kuchni jest bowiem przysłonięta półścianką. Z perspektywy sofy czy jadalni, kulisy pracy przy płycie grzewczej są niewidoczne. Rozwiązanie cenne szczególnie, gdy zaprosi się gości, kuchnia ma zawsze charakter reprezentacyjny – widać tylko to, co zaplanował architekt!

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • Zainteresowana, 2011-07-14 18:20:10

    Uwielbiam czerwone szafki
  • wiki, 2011-06-09 15:34:03

    Obawiałabym sie ze jest troszke za duzo czerwieni...A moze warto bedzie ja przełamac np. czyms w białym odcieniu? Tutaj tez mozna znalezc wiele ciekawych rozwiazań

POLECAMY W SERWISACH