Zabudowę kuchenną, w której swoje miejsce znalazła lodówka firmy Liebherr, wykonała z płyt lakierowanych MDF (biały poler) firma Apostolski. Pochód bieli kontynuują płytki gresowe na posadzce marki Refin. Fot. Monika Filipiuk.

Zobacz galerię [6 zdjęć]

Zabudowę kuchenną, w której swoje miejsce znalazła lodówka firmy Liebherr, wykonała z płyt lakierowanych MDF (biały poler) firma Apostolski. Pochód bieli kontynuują płytki gresowe na posadzce marki Refin. Fot. Monika Filipiuk.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
23 lut 2010 10:41

Trzy kolory w jednym wnętrzu

Gdy białe blaty i zlewozmywak są stworzone z Corianu® możemy być pewni, że ich biel zostanie na długo niezachwiana

Gdy w 2008 r. Rosita Missoni i jej syn Luca zaprojektowali dla DuPont nową koncepcję pełnej przestrzeni mieszkalnej, o Corianie® zrobiło się głośno. Pomysł, między innymi na kuchnię i jadalnię, zrealizowano na kanwie symboli domu mody Missoni – słynne dzianinowe paski zaczęły tętnić nowym życiem, gdy przeniesiono je na solid surface firmy DuPont.

Ten zabieg ukazał po raz kolejny możliwości tkwiące w Corianie®. Również architekt Michał Wielecki wykorzystał Corian® w tej kuchni, którego odcień „Glacier White” świetnie wpisuje się w pierwotną, a zarazem praktyczną wizję tego materiału – produktu sterylnego, odpornego na uszkodzenia, któremu można nadać dowolny kształt. Kuchnia znajduje się w starej krakowskiej kamienicy. Inwestorzy kupili to mieszkanie (45 m2) i urządzili w celu wynajęcia.

- Wydaje mi się, że jest to oferta dla młodych biznesmenów, którzy dużo pracują, prowadzą aktywny tryb życia i lubią ekstrawagancki, nowoczesny design, proste uporządkowane formy – mówi architekt Michał Wielecki.

Idąc tropem wspomnianego targetu, właściciele zostawili projektantowi wolną rękę, jeśli chodzi o stylizację. Najpierw jednak zajęto się rozplanowaniem, do czego zmusił mały metraż pomieszczeń. W związku z tym architekt otworzył kuchnię na salon, co optycznie ją powiększyło. Następnie wprowadził bar, który wyznacza granicę między kuchnią a salonem, ale i stanowi również formę stolika jadalnianego – w sam raz dla singla (choć nieopodal znalazło się również miejsce na stolik dla dwojga). Sam bar został jednak zrobiony z Corianu®, również tyczy się to blatów kuchennych i zlewu. I choć bazowe kolory tego wnętrza zaczerpnięto z nurtu minimalizmu japońskiego, gdzie główne barwy to czerwień, czerń, biel, w przypadku kuchni właśnie biel stała się dominantą. Stąd i zabudowa kuchenna również wpisała się w nurt bieli – wybór padł na biały, lakierowany na wysoki połysk MDF. Jednak biel sama w sobie nie dałaby takiego efektu, gdyby nie zabieg architekta, który ją dodatkowo podkreślił za sprawą zdecydowanego kontrastu kolorystycznego.

- Lubimy bardzo biel, jednak całkowicie biała kuchnia jest zbyt monotonna, dlatego postanowiliśmy przełamać kompozycję czarnym gresem (Refin), w zestawieniu z czerwienią zasłon. Dało to ciekawy efekt – stwierdza Michał Wielecki.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Zainteresowana, 2011-07-14 18:27:42

    Piękne projektant spisał się na 5

POLECAMY W SERWISACH