Kuchnia jest widoczna z salonu, dlatego na ścianie nie powieszono szafek, a jedynie stalowy okap i kinkiety, bardziej przypominające salonowe niż kuchenne oświetlenie. Fot. Monika Filipiuk.

Zobacz galerię [3 zdjęć]

Kuchnia jest widoczna z salonu, dlatego na ścianie nie powieszono szafek, a jedynie stalowy okap i kinkiety, bardziej przypominające salonowe niż kuchenne oświetlenie. Fot. Monika Filipiuk.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Uwaga, prowokatorka!

Pomalowana na ostry kolor ściana dodaje energii i budzi różne „buntownicze” myśli. Że trzeba coś robić, coś tworzyć, coś zmieniać...! Fiolet to kolor, który szczególnie upodobali sobie ludzie o artystycznych duszach.

Właśnie taka jest młoda projektantka mody, osoba z głową pełną pomysłów, lubiąca nieszablonowe, a nawet ekstrawaganckie rozwiązania. Niewielka, ale efektowna kuchnia (tak jak i reszta mieszkania) w pełni odzwierciedla jej charakter. Wnętrze to zajmuje wspólną przestrzeń z minijadalnią i salonikiem, tworząc jeden, dzienny pokój, z podłogą wyłożoną jasnymi, laminowanymi panelami. Całość sprawia dynamiczne i niepozbawione emocji wrażenie, m.in. za sprawą niebanalnej aranżacji, częściowych obniżeń sufitu i ciekawie zastosowanych kolorów: fioletu i soczystej zieleni.

Ponieważ kuchnia jest od progu doskonale widoczna, jednym z ważniejszych założeń było uczynienie z niej eleganckiej strefy, która – mimo swego użytecznego charakteru – nie będzie zbytnio odbiegać od stylistyki salonu. Kuchenne meble są więc niezwykle oszczędne i mają taki sam biały kolor, jak większość ścian we wnętrzu. Co więcej – postanowiono całkowicie zrezygnować z szafek wiszących, na rzecz silniejszej ekspozycji mocnego koloru na ścianie. Co ciekawe, mimo że kolor jest dość ciemny, kuchnia nie sprawia przytłaczającego wrażenia. To zasługa wszechobecnej bieli, a także naturalnego światła wpadającego z położonego tuż obok tarasu.

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • Zainteresowana, 2011-08-08 21:35:20

    Lubie jak ktoś prowokuje i lubię to wnętrze
  • motor, 2009-04-21 13:56:35

    lubię taki eklektyzm, czuć życie, kolor, jakąś energię trudno pochwytną

POLECAMY W SERWISACH