Czystą biel mebli kuchennych przełamuje drewniany blat oraz kaflowe fantazje, układane o 5 rano (!) przez właścicielkę i projektantkę. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [3 zdjęć]

Czystą biel mebli kuchennych przełamuje drewniany blat oraz kaflowe fantazje, układane o 5 rano (!) przez właścicielkę i projektantkę. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
07 lis 2013 11:09

Wakacyjne wspomnienia

Komfortowa przestrzeń oraz minimalistyczna aranżacja, której głównym składnikiem jest biel, stała się idealną bazą dla czerwonych i pomarańczowych akcentów. Dodają one energii, ciepła i przypominają o wakacjach, z których właścicielka przywiozła pamiątki oraz inspiracje.

Niezaprzeczalne atuty dwupokojowego mieszkania w zabytkowej kamienicy to wysokość pomieszczeń, ich kształt oraz przestrzeń. Po wyburzeniu ściany początkowo dzielącej salon na dwie części, powstało przestronne wnętrze oferujące miejsce na salon z jadalnią oraz aneks kuchenny. Mimo połączenia kilku funkcji jest nadal przestronne i wygodne, jasne i lekkie. To niewątpliwie zasługa bieli, która od początku miała być bazą projektu, oraz stylu. Minimalistyczne podejście do wyposażenia oraz dekoracji jest jak najbardziej zamierzone.

Meble ograniczono do niezbędnego minimum, a zabudowa kuchenna zajmuje jedną ścianę – wszystko dyskretnie wycofane, aby główną rolę mogła odegrać przestrzeń oraz architektura pomieszczenia, która w tym wypadku stanowi niepowtarzalny walor. Jednak wnętrze nie jest zimne ani sterylne – wręcz przeciwnie. Temperaturę podnoszą czerwone i pomarańczowe akcenty (krzesła w jadalni, szafka pod telewizorem), a ciepły, domowy klimat zapewnia ustawiony centralnie stół.

Jego pierwowzór urzekł właścicielkę mieszkania w czasie wakacji w Rzymie – wypatrzyła taki stół w jednej z włoskich restauracji i... sfotografowała, by zaprzyjaźniony stolarz mógł wykonać kopię. Poza eklektyczną, ale jakże uroczą jadalnią, przytulny charakter kuchni zapewnia okładzina ściany nad blatem. Do oryginalnych kafli przywiezionych z Lizbony, ozdobionych charakterystycznym dla portugalskiej sztuki ceramicznej malunkiem, dobrano płytki z różnych kolekcji i w różnych formatach. Ta oryginalna kompozycja stanowi rustykalny akcent w nowoczesnej kuchni.

Jednorzędowa zabudowa kuchenna jest wygodna i sprawdza się podczas codziennego gotowania. Dwa rzędy szafek górnych zapewniają odpowiednią powierzchnię przechowywania, a metalowe uchwyty ułatwiają korzystanie z szafek.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • billyjack, 2013-11-13 14:44:54

    Trochę studencki charakter ma ta kuchnia;)

    Ale bardzo podobają mi się krzesła.

POLECAMY W SERWISACH