Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Czystą biel mebli kuchennych przełamuje drewniany blat oraz kaflowe fantazje, układane o 5 rano (!) przez właścicielkę i projektantkę. Fot. Bartosz Jarosz.

Czystą biel mebli kuchennych przełamuje drewniany blat oraz kaflowe fantazje, układane o 5 rano (!) przez właścicielkę i projektantkę. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 07 lis 2013 11:09 (aktualizacja: 27 gru 2013 11:07)

Wakacyjne wspomnienia

Komfortowa przestrzeń oraz minimalistyczna aranżacja, której głównym składnikiem jest biel, stała się idealną bazą dla czerwonych i pomarańczowych akcentów. Dodają one energii, ciepła i przypominają o wakacjach, z których właścicielka przywiozła pamiątki oraz inspiracje.

Niezaprzeczalne atuty dwupokojowego mieszkania w zabytkowej kamienicy to wysokość pomieszczeń, ich kształt oraz przestrzeń. Po wyburzeniu ściany początkowo dzielącej salon na dwie części, powstało przestronne wnętrze oferujące miejsce na salon z jadalnią oraz aneks kuchenny. Mimo połączenia kilku funkcji jest nadal przestronne i wygodne, jasne i lekkie. To niewątpliwie zasługa bieli, która od początku miała być bazą projektu, oraz stylu. Minimalistyczne podejście do wyposażenia oraz dekoracji jest jak najbardziej zamierzone.

Meble ograniczono do niezbędnego minimum, a zabudowa kuchenna zajmuje jedną ścianę – wszystko dyskretnie wycofane, aby główną rolę mogła odegrać przestrzeń oraz architektura pomieszczenia, która w tym wypadku stanowi niepowtarzalny walor. Jednak wnętrze nie jest zimne ani sterylne – wręcz przeciwnie. Temperaturę podnoszą czerwone i pomarańczowe akcenty (krzesła w jadalni, szafka pod telewizorem), a ciepły, domowy klimat zapewnia ustawiony centralnie stół.

Jego pierwowzór urzekł właścicielkę mieszkania w czasie wakacji w Rzymie – wypatrzyła taki stół w jednej z włoskich restauracji i... sfotografowała, by zaprzyjaźniony stolarz mógł wykonać kopię. Poza eklektyczną, ale jakże uroczą jadalnią, przytulny charakter kuchni zapewnia okładzina ściany nad blatem. Do oryginalnych kafli przywiezionych z Lizbony, ozdobionych charakterystycznym dla portugalskiej sztuki ceramicznej malunkiem, dobrano płytki z różnych kolekcji i w różnych formatach. Ta oryginalna kompozycja stanowi rustykalny akcent w nowoczesnej kuchni.

Jednorzędowa zabudowa kuchenna jest wygodna i sprawdza się podczas codziennego gotowania. Dwa rzędy szafek górnych zapewniają odpowiednią powierzchnię przechowywania, a metalowe uchwyty ułatwiają korzystanie z szafek.

PROJEKTANT

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA