Otwarte wnętrze, o wysokości prawie 6 metrów, zachwyca przestrzenią i lekkością. Doskonale odnalazły się w nim proste, ale wysmakowane formy 
oraz przejrzyste, jasne i ciepłe barwy. Fot. Ghalemco Poland.

Zobacz galerię [6 zdjęć]

Otwarte wnętrze, o wysokości prawie 6 metrów, zachwyca przestrzenią i lekkością. Doskonale odnalazły się w nim proste, ale wysmakowane formy oraz przejrzyste, jasne i ciepłe barwy. Fot. Ghalemco Poland.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
29 maj 2013 10:34

Wiatr od morza

Chłód skandynawskiego wybrzeża oraz niepowtarzalna architektura Oslo zainspirowały Macieja Zienia do stworzenia tego niebanalnego wnętrza. Wnętrza zachwycającego oszczędnością form i wyjątkową prostotą. Wnętrza, w którym spełnia się marzenie o otwartej, nieskrępowanej przestrzeni.

Przestronne wnętrze dwupoziomowego loftu powstało z myślą o zwolennikach nowoczesnych rozwiązań i prostych form, poszukujących oazy spokoju w wielkomiejskiej dżungli. Odnajdzie się tu młoda rodzina z dziećmi szukająca złotego środka między funkcjonalnością a estetyką – mówi Maciej Zień, znany projektant mody, który już od dwóch lat realizuje się także jako projektant wnętrz i mebli dla swojej marki Zień Home. Przestrzeń wyrosła z fascynacji skandynawskim wybrzeżem, oszczędną w formie architekturą Oslo i wzornictwem krajów północy. Tę fascynację widać w każdym detalu.

Klimat Skandynawii przejawia się tu w doborze kolorów, gdzie króluje biel i ultramaryna, a także w elementach wyposażenia takich, jak przypominające mewy wiszące lampy „Mouette” Artemide – podkreśla projektant Maciej Zień. Nowoczesną i funkcjonalną kuchnię cechuje prostota form i minimalizm. Dzięki wszechobecnej bieli jest lekka, świeża i emanuje czystością. W tym kolorze są zarówno ściany, jak i meble. Ich monochromatyczność przełamuje miodowy odcień podłogi, który dodaje wnętrzu przytulności i ciepła. Prosta, biała zabudowa kuchenna w kształcie litery U jest nie tylko elegancka, ale i bardzo pojemna.

Podobnie jak pozostałe meble, powstała w pracowni Zień Home. Liczne szafki górne i dolne zapewniają dużą powierzchnię przechowywania, a obszerne blaty, wykonane z białego laminatu – sporo miejsca do pracy. Szafki kryją w sobie pakowne szuflady oraz dyskretnie maskują sprzęt AGD marki Siemens: płytę indukcyjną, piekarnik, okap oraz chłodziarko-zamrażarkę z linii „coolConcept”, a także energooszczędną zmywarkę „ecoStar”. Oprawę całości stanowi dyskretny system LED-owy, doświetlający strefę roboczą. Znajdująca się obok kuchni jadalnia nie została z nią bezpośrednio połączona.

Nie zakłóca to jednak komunikacji między strefami. Wręcz przeciwnie – podkreśla czystość i funkcjonalność obu przestrzeni. Honorowe miejsce zajmuje tu duży, rodzinny stół, którego majestat wydobywają krzesła projektu Tomka Rygalika dla Zień Home w odcieniu ultramaryny. Ten mocny akcent kolorystyczny odnajdziemy także na płaszczyznach pozostałych mebli w jadalni. Skandynawskie wnętrze uzupełniają wbudowane systemy żywej zieleni, a przede wszystkim unikalne obrazy autorstwa Róży Kordos. To one wzmagają przynoszący poczucie wolności wiatr z północy.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH